Esnaf Odası Başkan Adayı Aladağ, pazarcı esnafına maske, eldiven ve dezenfektan dağıttı…

Esnaf Odası Başkan Adayı Aladağ, pazarcı esnafına maske, eldiven ve dezenfektan dağıttı…
30.04.2020
A+
A-

Babaeski İlçesi’nde Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Hüseyin İlkay Aladağ, koronavirüs tedbirleri kapsamında, pazarcı esnafına ve alış veriş yapmaya gelen vatandaşlara maske, eldiven ve dezenfektan dağıttı.

İlçede Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim olan Hüseyin İlkay Aladağ, ekibi ile birlikte vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını karşıladığı kapalı pazar yerini gezerek, yeni tip koronavirüs salgını önlemleri kapsamında pazarcı esnafına ve alış veriş yapmaya gelen vatandaşlara içinde maske, eldiven ve dezenfektandan oluşan 200 paket hijyen malzemesi dağıttı.

Kapalı pazar yerinde ayrıca esnafı ve vatandaşları yeni tip koronavirüs salgın hastalığına karşı uyaran, hijyenik ve steril bir alışveriş için nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunan Başkan Adayı Aladağ; “Bugün ekibim ile birlikte kapalı Pazar yerini gezerek, pazarcı esnafına ve alış veriş yapmaya gelen vatandaşlarımıza içinde maske, eldiven ve dezenfektandan oluşan 200 paket hijyen malzemesi dağıttık.

Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günlerde olduğu gibi ben her zaman çarşı merkezinde, sanayi sitesinde, Pazar yerinde ve seyyar olarak görev yapan çok değerli esnaf arkadaşlarımızın yanında olacağım. İlçemizde esnaf ziyaretlerimizi Kovid-19 virüs salgın hastalığı nedeniyle şimdilik bölüm bölüm yapıyoruz. Esnaf esnafın öz kardeşidir bunu herkes öyle bilsin. Bu zor günler hep birlikte atlatacağız inşallah”  dedi. 

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.