ETUS, Yeni Hatlara başladı..

ETUS, Yeni Hatlara başladı..
01.10.2019
A+
A-

ETUS Ulaşım araçlarının bu geceden başlayan yeni güzergahları ile alakalı ETUS Başkanı Hakan Giyik bir basın açıklamasında bulundu.

Sosyal platformlarda vatandaşların korkmaması gerektiğine değinen ve Salı sabahından itibaren kendilerininde yollarda olacağını belirten Başkan Hakan Geyik “ Orduevi’nde indiklerinde Fakülte istikametine gitmek istiyorlarsa Fakülte aracına binecekler ücret ödemeden, otogar istikametine gitmek istiyorlarsa otogar aracına binecekler ücret ödemeden. Yani ilk bindikleri araçta ücret ödeyecekler daha sonra 45 dakika boyunca ücret ödemeyecekler. Buradan endişesi olan vatandaşlara sesleniyorum, yanlış yönlendirmeyelim” şeklinde çağrıda bulundu.

Başkan Hakan Giyik “01.10.2019 Salı günü Edirne’de yenİ güzergah geçişi var. Yeni güzergahlarımız bu gece itibari ile başlıyor. Yarın vatandaşlarımıza öyle bir uyarı yapmak istiyorum. Yarın gidecekleri güzergahlara 15-20 dakika önceden duraklarda olursalar çok seviniriz. Çünkü bizde ilk defa çalışacağımız güzergahlar. Bizimde hatalarımız olabilir. Ama vatandaşlarımızda duraklarda olan haritalardan bilgilendirilip kendilerini bilgi sahibi yapıp ona göre gideceği güzergahları doğru yerde beklemeleri buradan duyuruyorum. Onun dışında güzergahları karışık gören vatandaşlarımız var veya bazı gruplar bu güzergahlar Edirne’de kaos yaratır diye haberler yapmış. Bununla alakalı, bu güzergahları çizen heyet Türkiye’de birinci sırada teknik anlamda. Bu güzergahları yaparken 7 bin vatandaşımıza anket yapıldı. 7 bin vatandaşımızın önerisine göre bazı hatlar çizildi. Endişeli olan gruplar ve vatandaşlarımızın çok endişeli olmamalarını ben diliyorum. Çünkü haritada her şey çok açık ve net. Kaldı ki bizim telefonlarımızdan da bu bilgileri alabilirler”dedi

“45 DAKİKA İÇİNDE 2.ARACA BİNEN ÜCRET ÖDEMEYECEK”

Şehrin bazı noktalarından fakülte ve otogar için direk araba olmamasını değerlendiren Başkan Geyik “Burada bazı vatandaşlarımızdan şöyle talepler geliyor; Saraçhane’de araç kalmadı biz fakülteye nasıl gideceğiz” bunun aslı astarı yok. Saraçhane’den araç geçiyor. Burada ki en büyük avantaj aktarmayla yolculuklarını tamamlayacak. Saraçhane’den herhangi bir araca bindiklerinde bankalar ya da Orduevi’nde inip hangi araca binerseler binsinler ilk okuttukları kartın ardından ikinci kart okutmalarında kartın ücreti sıfır çekecektir.

İkinci araçta da mutlaka kartını okutmak zorunda. İkinci araçta 45 dakika dolmadığı sürece ücretsiz seyahat edeceklerdir. Dilaverbey Mahallesi’nden fakülteye giden aracımız şöyle yok, Pazartesi pazarından çıkan 3B’yi teknik heyet iptal etti, 3E koydu. 3E Bostanpazarı istikametinden devam ediyor. O yüzen Dilaverbey Mahallesi’nde ki vatandaşlarımız 2A veya 2B’ye binecekler, Orduevi’nde indiklerinde Fakülte istikametine gitmek istiyorlarsa Fakülte aracına binecekler ücret ödemeden, otogar istikametine gitmek istiyorlarsa otogar aracına binecekler ücret ödemeden.

Yani ilk bindikleri araçta ücret ödeyecekler daha sonra 45 dakika boyunca ücret ödemeyecekler. Buradan endişesi olan vatandaşlara sesleniyorum, yanlış yönlendirmeyelim. Bu Edirne için çok önemli bir değişiklik. Her yanlış yönlendirilen vatandaşımız mağdur olur. Bu vatandaşlarımızı yanlış bilgilerle sıkıntıya sokmayalım. Bu bilgiyi vermek durumunda hissettik kendimizi. Çünkü bir iki gündür yerelde aslı astarı olmayan haberler dönüyor. Bunlarla kesinlikle yakınlık. Ve uzaktan kooperatifimiz ve belediyenin alakası yoktur. O haberleri biz çıkarmadık. Biz burada hizmet etmeye çalışıyoruz ETUS olarak, yarın çok iyi olmasakta iyi olacağımızı düşünüyorum. Yarın gün içinde oturacağını düşünüyoruz. Yarın yönetim ve denetim olarak yollardayız. ETUS Whatsapp hattını biz yöneticiler kullanacağız. 534 247 10 10’u aramalını vatandaşlarımızın istiyorum. Lütfen yarın 5 da15 dakika önce çıksın vatandaşlarımız sıkıntı yaşamayalım. Biz yarın sabah 7’de tüm araçlarımızla yolda olacağız”dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.