‘Fakirde tasarruf olmaz’

‘Fakirde tasarruf olmaz’
08.01.2020
A+
A-

25.Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan ihtiyaç sahiplerine yapılan 48 torba kömür yardımının bu yıl 31’e düştüğünü öne sürdü. Tüm idarecilere konuya el atması için seslenen Emir,”Vicdanen haykırıyorum. Fakirde tasarruf olmaz” dedi.

            25.Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, ihtiyaç sahibi vatandaşlara hane başına 48 adet dağıtılan kömürün bu yıl 31’e düştüğünü öne sürdü. İhtiyaç sahiplerini zor bir kış beklediğini belirterek, “Tek bir insan yatağında üşüyorsa hiçbir idareci de da sıcak yatağında yatamaz. Fakirde tasarruf olmaz” dedi ve şunları söyledi: “Havalar daha da soğuyacak. Kısmen kar yağacağı ve hava sıcaklığının eksi 6’ya kadar düşeceği tahmin ediliyor. Geçen yıl Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan kömür desteği alan fakir fukara kardeşlerime her haneye 48 torba kömür verildi. Bu yıl 31 torbaya düştü. Bir hane 31 torba kömürle bir kışı geçiremez. Üç günde bir torba yaksa bu kış bitmez. Bu insanlar nereden kömürünü temin edecek? Sabit gelirleri yok. Sosyal Yardımlaşma Fonu’na kayıtlı olan insanların zaten sabit geliri olsa yeşil kartlı olmaz oradan yardım almaz. Neden düşüşe gidildiğini neyin tasarrufunun yapıldığını bilmiyorum. Bildiğim 31 torbaya düştüğüdür. Bu insani olarak ta İslami olarak ta bizim sahip çıkmamız gereken bir konu. Devlet bugüne kadar bu imkânları sağladı yine sağlıyor ama bu Edirne’de Sosyal Yardımlaşma Fonu’na ne kadar kayıtlı insan ne kadar kömür aldığını bilmiyorum. 48 torbadan 31 torbaya düşmüştür. Bu insanlar kışı bir şekilde ısınarak çıkarmak mecburiyetindedir. Havalar daha yeni soğumaya başladı ve bu şekilde giderse ihtiyaç sahiplerini çok zor bir kış bekliyor.

            Bu insanlar kışı zor geçirecek. İdarecilere de sesleniyorum bu konuya el atın. Bir insan yatağa girdiğinde sabaha kadar üşüyorsa hiçbir idareci sıcak yatağında yatamaz. Kesinlikle yatamaz. Bunu valiye de belediye başkanına da söylüyorum. Edirne’yi kim idare ediyorsa hepsine söylüyorum. Tüm siyasi partilere de söylüyorum. Bunun siyasi partiyle falan filan alakası yok. Bu bir insanlık meselesidir. Bir insan o gece donuyorsa tüm şehrin donması gerekiyor. Hiçbir idareci bir insan yatağa aç girdiğinde o geceyi tok geçiremez. O kadar.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.