Fatma Özcan, Yeniden Başkan Seçildi…

Fatma Özcan, Yeniden Başkan Seçildi…

Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Belediye Tansa Düğün Salonu’nda yapılan Olağan Genel Kurulda, seçime liste ile giren mevcut Başkan Fatma Özcan, 106 üyenin oylarının tamamını alarak, yeniden başkan seçildi. Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, Olağan Genel Kurul Toplantısı yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından, verilen önerge sonucunda Divan Başkanlığına Levent Esen, Kâtip Üyeliklere ise Salih Çatıkkaş ve Ruziye Hatipoğlu seçildi.

Genel Kurul, gündem gereği saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile birlikte başladı. Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği açılış konuşmasının ardından, 2017-2018 Yıllarını içeren faaliyet raporu Dernek Başkanı Fatma Özcan tarafından okundu.

Daha sonra gündemde belirtilen; Gelir-Gider Hesapları, Denetim Kurulu Raporu okunarak, Üyelerin onayına sunuldu. Tahmini bütçenin görüşülmesinin ardından ise Derneğin iki yılda bir yapılan genel kurul toplantısının, üç yılda bir yapılması ve Derneğin adının, “Babaeski Bulgaristan ve Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği” olarak değiştirilmesi için Tüzük Değişikliğine gidilmesi gerektiği kararı oy birliğince alındı.

Yapılan Seçimlerde ise Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne kayıtlı 194 üyeden, 106 Üyenin oy kullandığı seçimlerde, mevcut Başkan Fatma Özcan, oylarının tamamını alarak, yeniden başkan seçildi. Tek liste ile seçime giren mevcut Başkan Fatma Özcan, 4’üncü kez başkanlığa seçilerek, üyelerin nezdinde güven tazeledi.i

Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yeni Yönetim Kurulu Üyeleri; Fatma Özcan, Saffet Öztürk, Necmi Çelik, Nevin Aykurt, Bayram Ali Karakoç, Yusuf Yılmaz ve Müjdat Sarmacı’dan oluştu.Denetim Kurulu yeni üyeler ise; Bünyamin Ercan Alemdar, Necmiye Özoğul ve Havva Çetin’den oluştu.

Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığına 4’üncü kez seçilen Fatma Özcan yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bizleri tekrar çok değerli oylarınız ile seçerek, yönetime uygun gördüğünüz için şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımın adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şimdi çalışmak zamanı, yarından itibaren yeni yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte çalışmalarımıza ve yeni projelerimize kaldığımız yerden bütün hızımızla devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.