Garsonlara Hijyen Eğitimi Aldı

Garsonlara Hijyen Eğitimi Aldı

Edirne Belediyesi, kent merkezinde faaliyet gösteren lokanta ve kafeteryalardaki garsonlara yönelik kişisel hijyen ve işyeri hijyeni konusunda eğitim verdi. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “İstiyoruz ki esnafımız, garsonlarımız Türkiye’ye örnek olsun; Edirne’nin yüz akı olsun” dedi.

Edirne Belediyesi Sağlık İşleri Birimi ve İşyeri Denetim Birimi tarafından kentte faaliyet gösteren  lokanta ve kafeteryalardaki garsonlara yönelik kişisel ve iş yeri hijyeni konusunda eğitim verdi. Edirne Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde konuşan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi olarak hijyen konusunu çok önemsediklerini ve bu konuda çeşitli eğitimler vererek, esnafı ve çalışanları bilgilendirdiklerini söyledi.

Kentte faaliyet gösteren lokanta ve kafeteryalardaki garsonlara yönelik hijyen eğitimi verdiklerini belirten Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Belediye Başkanımız Recep Gürkan, Edirne’yi bir turizm destinasyonu haline getirdi. Edirne’yi keşfet programları ile kente gazetecilerin, tur operatörlerinin ve yatırımcıların gelmesini sağladı.

Bu şehrin lokantasında yemek yiyen, kasabından et alan insanlar olarak, kendimizin yemeyeceği yada kendimizin satın almayacağı hiçbir şeyi halkımıza da asla yedirmeyeceğiz, satın aldırmayacağız. Buraya gelen misafirlerimiz için de, burada yaşan halkımız içinde aynı şeyi istiyoruz. Edirne Belediyesi hiçbir zaman baskı ve ceza veren bir belediye olmadı. Önce eğitim sonra denetim yaptık. Bu şehirde gidemeyeceğimiz, yemek yiyemeyeceğimiz hiçbir lokanta ve kafeterya yok. Esnafımız ile bir aradayız. Edirne Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanındayız. Biz istiyoruz ki esnafımız kazansın, şehrimiz kazansın, halkımız kazansın” dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (EDESOB) Eski Başkanı Emin İnağ, “Diğer illere baktığımızda Edirne’de problem yok denecek kadar az. Esnafımızın kendi diyaloğu da belediye ile iyidir. Bu tür etkinliklerinden dolayı Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ve Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’na çok teşekkür ederim”  diye konuştu.

Daha sonra Edirne Belediyesi Sağlık İşleri Birimi’nden Hemşire İnci Özer ile İş Yeri Denedim Biriminden Gıda Mühendisleri Zeynep Demir, Ferhat Şahin ve Elif Atacan kişisel hijyen ve işyeri hijyeni konusunda katılımcılara önemli bilgiler verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.