Gaziler Günü Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Kutlandı…

Gaziler Günü Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Kutlandı…
19.09.2020
A+
A-

19 Eylül “Gaziler Günü” Anma Programı ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile Gazilik Unvanının verilişinin 99’inci yıldönümü ” programı İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs salgın hastalığı tedbirleri kapsamında sade bir törenle kutlandı.

Atatürk Meydanında düzenlenen “Gaziler Günü Anma” programına;  Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu, 1’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay İzzet Erhan Tural, Belediye Başkan Vekili Emine Şenol, Cumhuriyet Başsavcısı Tevfik Emre Beşiktepe, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Namık Kahraman, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirlerinden birer temsilci, Kamu yararına çalışan Oda, Birlik ve Derneklerden birer Temsilci katıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs salgın hastalığı tedbirleri kapsamında düzenlenen tören Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu, 1’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay İzzet Erhan Tural,  Belediye Başkan Vekili Emine Şenol ve Muharip ve Gaziler Derneği Başkanı Namık Kahraman, tarafından Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ile başladı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumundan sonra ise aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından ise İstiklal Marşı okundu. Törenin sona ermesinin ardından Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Namık Kahraman’ın, şahsında tüm Gazilerin Anma Günü’nü kutladı. Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.