Genç akademisyen toprağa verildi

Genç akademisyen toprağa verildi
22.11.2019
A+
A-

Yenigün Gazetesi’nin Yayın Yönetmeni Hüseyin Ağırseven’in kızı olan ve Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde İngilizce  okutman olarak görev yapan Öğretim Görevlisi Nehir Ağırseven (36), hayatını kaybetti. Cenazesi dün Eski Camii de Cuma Namazı sonrası  kılınan Cenaze Namazının ardından Yenişehir Mezarlığı’na defnedildi.

Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü’nde okutman olarak görev yapan Öğretim Görevlisi Nehir Ağırseven, yaklaşık 8 ay önce yakalandığı amansız hastalığa karşı mücadele ediyordu. Tedavisi, İstanbul’da devam ederken, Ağırseven, geçtiğimiz perşembe günü hayata gözlerini yumdu.

Hayatının baharında yaşama veda eden Ağırseven, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 2005 yılında Trakya Üniversitesi’nde görev yapmaya başlamıştı. Yüksek Lisansını, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Ağırseven, doktorasını aynı bölümde sürdürüyordu. Genç akademisyen için ilk olarak görev yaptığı Trakya Üniversitesi’nde tören düzenlendi. Ardından Nehir Ağırseven’in cenazesi Eski Camii’ne getirildi.

Burada taziyeleri, Ağırseven’in babası Hüseyin Ağırseven ve annesi Fatma Ağırseven kabul etti. Cenaze töreninin ardından Ağırseven’in naaşı, Yeni Şehir Mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, üniversite çalışanları, gazeteciler ve Ağırseven ailesinin yakınları katıldı. Edirne Postası  sahip ve çalışanları olarak Nehir Ağırseven’e, Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.