İba, “Gönül Seferberliği Devam Ediyor”

İba, “Gönül Seferberliği Devam Ediyor”
29.05.2020
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz” açıklamasının ardından sahaya inen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce ve beraberindekiler Süloğlu ve Lalapaşa İlçelerini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz” açıklamasının ardından Başkan İba, pandemi süreci kapsamında ziyaretlere devam ediyor.

Başkan İba ve beraberindekilerin ilk durağı AK Parti Süloğlu İlçe Başkanlığı oldu. Başkan iba, Süloğlu İlçe yönetiminin geride kalan Ramazan Bayramı’nı kutladı. İba, pandemi sürecinde alınan önlemler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ardından Başkan İba, Süloğlu Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal’ı ve pazaryerini gezdi.Başkan İba, bu süreçte fedakârca görev yapan esnaflarla pazaryerinde bir araya geldi. Esnaf ve bölge sakinleri ile sohbet edip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.Esnaflarla samimi görüşme gerçekleştiren İba, istek ve taleplerini dinleyerek hayırlı işler diledi.Süloğlu Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile Müdürü Ali Açıkgöz ve Süloğlu Pancar Ekicileri Kooperatifi üyeleri ile buluşan İba, değerlendirmelerde bulundu.Lalapaşa İlçe Başkanlığı ile başlayan ziyaret, Lalapaşa Belediye Başkanlığı ile devam etti.

İlçe Teşkilatı’nın geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutlayan İba, normalleşme süreci içerisinde verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Başkan İba, yapılan çalışmalardan memnun olduğunu söyledi. Ardından Lalapaşa Belediye Başkanlığını ziyaret eden İba, Lalapaşalı vatandaşların, pandemi sürecindeki çalışmalarından dolayı Başkan İsmail Arslan ve ekibini başarılı çalışmalarından dolayı kutlayarak sahada bizzat gördüklerini belirterek teşekkürlerini iletti.

Başkan İba, belediye başkanlığı ziyareti sonrasında Lalapaşa Kaymakamlığı’nda pandemi süreci ile alakalı istişarelerde bulundu.Başkan İba ve beraberindeki heyet Lalapaşa Ziraat Odası, Lalapaşa Esnaf ve Kefalet Odası, Lalapaşa Tarım Kredi Kooperatifi, Lalapaşa Halk Eğitim Merkezi ve Lalapaşa Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ne de ziyarette bulundu.Lalapaşa’da yaşayan 65 yaş üstü Seyit ile Sevim Samur çiftini ziyaret eden İba, “Salgın sürecinde 65 yaş üstü vatandaşlarımıza gereken özeni gösteriyoruz. Yaşlılarımız bizim için her şeyden önemliler. Bugünde yaşlılarımızı ziyaret ettik onların sıkıntılarını dinledik. Salgın sürecinde devletimizin göstermiş olduğu çaba ve hizmetten memnun olduklarını ifade etmeleri bizleri mutlu etti. Çalışma azmimizi arttırdı. İnşallah bayram sonrası başladığımız Edirne’mizdeki gönül seferberliğine tedbirler kapsamında hızla devam edeceğiz. Devletimiz milletinin yanında, bizlerde inşallah sahada olacağız.” dedi.20 Yıllık Hayal Gerçek Oldu Öte yandan, Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Çömlekakpınar Köyü çiftçileri, 20 yıldır beklediği sulu tarım projesine kavuşmanın sevincini yaşıyor. Projeyle bin 700 dekar arazide daha sulu tarıma geçildi.Çömlekakpınar Yeraltı Sulama Tesisi  Köylüler, yıllardır hasretini çektiği sulu tarıma kavuşmuş olmanın sevincini yaşıyor.

Lalapaşa’nın Çömlekakpınar Köyü’nde bin 700 dekar arazide daha sulu tarıma geçilmesini sağlayan projede yer altı sulama sistemi kullanılıyor. Projede 5 adet kuyu bulunuyor. Kuyulardan su çekebilmek için elektrikli pompa sistemi kullanılıyor. Ayrıca tarlaların başında vanalar bulunuyor.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “Çömlekakpınar Köyü’nde bu yıl başlayan sulu tarım, üreticilerin umudu oldu. Çiftçilerin gelirlerini arttıracak olan sulu tarım projesi, hayvancılık bakımından da rağbet görüyor. Sulu tarım projesi hayvancılık yapanların yanı sıra, ürün çeşitliliğini de arttırıyor. Senede tarlasından 1 sefer ürün anca alabilen bölge çiftçimiz artık tarlasından senede 2 kez ürün alabiliyor. Çiftçilerimize ve ülkemizin ekonomisine katkısı büyük olan Çömlekakpınar Yeraltı Sulama Tesisi projesinde emeği geçen, geçmiş dönem AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen’e verdiği destekten dolayı teşekkür ederim.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.