İba’dan,Vakıf Kiracılarına müjde!

İba’dan,Vakıf Kiracılarına müjde!
15.12.2019
A+
A-

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne gündemini meşgul eden vakıf kiraları konusunda açıklama yaptı. Başkan İba; “Vakıf kira artışlarının geri çekilmesi için en üst kademeden en alta kadar görüşmelerimiz devam ediyor. Belirli bir seviyeye geldik ancak kira artışlarının daha da geri çekilmesi için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bazıları ise bizim çalışmalarımızdan rol çalmaya çalışıyor.” Dedi.

rbt

Yüzde yüzün üzerinde gerçekleşen vakıf kira zamlarının geri çekilmesi için AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba devreye girdi. Konu ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile birlikte zamların geri çekilmesi için girişimlerini ilk günden beri sürdürdüklerini belirtti. İl Başkanı Belgin İba, zamların hatırı sayılır şekilde geri çekildiğini ancak daha fazla indirim olması için görüşmelerini devam ettirdiklerini ifade etti.

Vakıf kiracılarının zor durumundan bazılarının pay çıkardığını ve yaptıkları çalışmalardan rol çaldığını dile getiren AK Parti İl Başkanı İba; “Milletvekilimiz Fatma Aksal ile birlikte kira artışlarının yaşandığı ilk günden itibaren anında devreye girdik. Durumun Edirne’den çözülemediğini görür görmez Ankara’ya gittik. Vakıflar Genel Müdürü başta olmak üzere durumun paydaşlarıyla görüştük.

Yapılan yüzde yüzlük zamlarda indirim sağladık. Ancak biz zamların daha da gerilemesini istiyoruz. Üzülerek görüyoruz ki bizim çalışmalarımızı kendilerine mal edenler var. Yani bizden rol çalmaya çalışıyorlar. Zamların geri çekilmesinde hiçbir emeği olmayanlar durumdan pay çıkarıp başarımıza ortak olmaya çalışıyor. Bu durumu hemşerilerimin takdirine bırakıyorum.” Dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.