İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı Hersek, güven tazeledi…

İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı Hersek, güven tazeledi…
22.06.2020
A+
A-

İYİ Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nın, 2.Olağan Kongresi yapıldı. Seçime tek liste ile giren mevcut Başkan Hilmi Hersek, 198 oy ile yeniden Başkan seçilerek üyeler nezdinde güven tazeledi.

Kırklareli Paşa Cafe’de, yeni tip Coronavirüs salgın hastalığı tedbirleri kapsamında, sosyal mesafe kuralları ve maske takma gibi her türlü önlemler alınarak, gerçekleşen Kongre, yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından, saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile birlikte başladı.

Divan Kuruluna; Başkan İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Başkan Yardımcısı İYİ Parti Babaeski İlçe Başkanı Ayhan Akcan, Katip Üyeler ise İYİ Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Nagihan Alpsoy Özçelik, İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş ve İYİ Parti Vize İlçe Başkanı Kadir Akkaya seçildiler.

İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı Hilmi Hersek, kongrede yaptığı açılış konuşmasında, “Değerli delegasyon ve çok kıymetli misafirlerimiz kongremize hoş geldiniz. Bir demokrasi mücadelesiyle başladığımız, Türk siyasetine, demokrasisine örnek olacak bir kongre sürecinin son aşaması olan İl Başkanlığı kongresini gerçekleştirmek için burada toplanmış  bulunmaktayız. Hayat ve siyaset devam ediyor.  Dünyayı saran Kovid-19’un etkileri devam ederken, bu salgın ve hastalık ortamında Pandemi şartlarına uygun  bir kongre gerçekleştirmeye gayret gösteriyoruz. Kongremize gelerek bizlere destek veren tüm misafirlerimize  teşekkür ediyorum.  İYİ  Partimiz kurulduğu günden bu yana her türlü saldırıya, ambargoya, iftiraya ve suçlamaya karşın, Türk demokrasisindeki yerini ve çizgisini kaybetmemiş, Türk siyasi tarihinde ayrıcalıklı bir yer edinmiştir. Şimdiye kadar verdiğimiz mücadelelerin bir önemli aşaması olan  kongrelerimizi, birlik ve beraberlik içerisinde tamamlıyoruz. Biz, birlikte iyi olacağız ki; Türkiye’miz İYİ olacak, ülkemiz ve devletimiz İYİ’lerin iktidarıyla buluşacak. Biz, birlikte iyi olacağız ki; Geleceğimiz parlak, gençliğimiz umutlu, çocuklarımız neşeli olacak. Biz birlikte iyi olacağız ki; kavgaya, ayrılığa, bölünmeye son vereceğiz. Bizler; İl, İlçe ve belde başkanları ve yöneticilerimiz, en zor zamanda birbirimizle omuz omuza, kol kola kenetlenen ÎYÎ ler hareketinin cesurları ve öncüleriyiz. Ülkemiz, devletimiz ve milletimiz bizlerden çok şey bekliyor. Bizler millet ve devlet yolunda hizmetten vazgeçmeyenlerden olacağız. Partimiz Ülke siyasetinde belirleyicidir, Dengeleri tayin edicidir. Türkiye’ye sevgi ve aşkla bağlı olan insanlar olarak ülkenin geleceğinde ufukta bir güneşin doğması için elimizden gelen gayreti gösteren bizler, şartlara teslim olmayacağız  zorlayacağız, Halkımızla iç içe siyaset yapacağız. Biz tembellik kültüründen gelen insanlar değiliz. Partimizi alın teriyle kurduk. Kendi imkânlarımızla oluşturduğumuz bu yapının direnci Türkiye’nin geleceğini kurtarmaya yetecektir. Bunu da  başaracağımıza inanıyorum. ÎYÎ Parti olarak TÜRK Siyasetine; “Öğrenilmiş Çaresizlik” hastalığına reçete olmaya, şifa olmaya geldik devam edeceğiz. Türkiye’nin İYİ ve Cesur insanları, şunu not edin lütfen; Bizler için yeni ve tarihi bir yürüyüş daha başlıyor. Bu yürüyüşte, sadece partimizin asil kadrolarının değil, 5 milyon seçmenimizin de desteğine, gücüne ve katkısına ihtiyacımız var. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Allah, ülkemiz ve milletimizin yar ve yardımcısı olsun. Kutlu yürüyüşümüz, Aziz Türk Milleti’ne ve Türk siyasetine hayırlı olsun. Tek bir amacımız var, o da, Türkiye İYİ olacak.” Dedi.

Başkan Hersek’in konuşmasının ardından, faaliyet, kesin hesap bilançoları ve denetleme raporları okunarak, ayrı ayrı ibra edildi.

Yapılan seçimde ise seçime tek liste ile giren mevcut Başkan Hilmi Hersek, 201 oy’un 198’ini alarak,  yeniden Başkan seçildi. İl Seçim Kurulu’nca 3 oy ise geçersiz sayıldı.

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine ise Adnan Işıksal, Ayhan Kaynak, Aytekin Aktaş, Cem Öztürk, Çağrı Körpecik, Çiğdem Özkan, Emel Neslihan Taş, Erdem Gürsoy, Fatih Teğiş, Fırat Günay, Gökhan Sağlık, Gülseren Kıran, Gülşen Tüzün, Hakan Küçüksalam, Halil Karaca, Haluk Öztekin, Hayri Sav, Hüseyin Sert, Işıl Mert, İsmet Fıçıcılar, Kaan Bağcı, Kemal Genç, Melek Yenici, Mesut Şalk, Metin Yavuz, Murat Demirkol, Mustafa Kalecik, Muzaffer Dilbaz, Nurdan Aras, Oktay Mutlu, Ömer Yıldız, Önder Kan, Rıza Şenol, Tahir Yılmaz, Tuncay Özalatur, Ümit Çalık, Volkan Akman ve Yeşim Şan seçildiler.İYİ Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nın, 2.Olağan Kongresine, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kutlama mesajı gönderdi. Haber: Metin KARAKUŞ/Kırklareli

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.