İYİ Partide Demir yeniden aday

İYİ Partide Demir yeniden aday
13.06.2020
A+
A-

İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir 28 Haziranda yapılacak Kongrede aday olacağını açıkladı.İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı 2’inci olağan kongresini 28 Haziran 2020 Pazar günü Olin Kavşağı Kristal Düğün Salonu’nda yapacak. Saat 11.00’de başlayacak kongrede Başkanlık Divanı seçilecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra gündem maddeleri görüşülüp seçime geçilecek.

İl Başkanı Ekrem Demir, “Kurucusu olduğum ve iki seneye yakın süredir İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı görevimi gururla ve şerefle yaptığımı düşünerek İl Başkanlığına önümüzdeki dönemde A takımım iyi ve cesur arkadaşlarımla birlikte aday olduğumu ilan ediyorum” dedi ve şunları söyledi:“Öncelikle dünyayı ve ülkemizi sarsan ve tehdit etmeye devam eden Koronavirüs (Covid-19) salgınından bir an önce kurtulmamız ve en az hasarla atlatmamız temenni eder, bugüne kadar kaybettiğimiz insanlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar dilerim.Yüksek müsaadelerinizle esas arzuhalime geçmek istiyorum. İYİ Parti Edirne İl Teşkilatı olarak 9 ilçede olağan kongremizi suhulet içinde tamamlamış bulunmaktayız.Yeni seçilen çok kıymetli ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz ile beraber Genel Başkanımız ve Liderimiz Sayın Meral Akşener önderliğinde iktidar hedefimize yürümeye devam edeceğiz.İYİ Parti Genel Merkezimiz ile yaptığımız koordineli çalışma sonucunda İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı 2. Olağan Kongremiz 12 Nisan 2020 tarihinde yapılacaktı. 2020/08 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine istinaden normalleşme takvimine uygun olarak askıya alınan il ve ilçe kongrelerinin 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren başlatılacak.Tüzüğümüz gereği ilçelerimizden seçilen 600 il delegesi ile Allah nasip ederse İYİ Parti Edirne İl Yönetimini seçeceğiz. An itibari ile kongre sürecimiz başlamış, demokrasi gereği tüzükteki şartları taşıyan her cesur İYİ Parti Üyesi İl Başkanlığına ve yönetimlerine aday olabilir.Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer bilinciyle çıktığımız bu iyilik yolunda, iyi ve cesurlar hareketi olarak gördüğümüz İYİ Parti’mizin çeşitli kademelerinde temsil etmiş veya temsil edecek olan bizler, şimdi de daha büyük bir azim ve kararlılıkla kurumsal kimliğimizi çok daha fazla kişilere ulaştırmak için bugün elimizi taşın altına koyma cesareti ile İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı ve İl Yönetimi görevine A kadromuz ile birlikte talip olduğumuzu kıymetli Edirneli halkımıza duyuruyoruz.  Bu vesile ile kurucusu olduğum ve iki seneye yakın süredir İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı görevimi gururla ve şerefle yaptığımı düşünerek İl Başkanlığına önümüzdeki dönemde A takımım iyi ve cesur arkadaşlarımla birlikte aday olduğumu ilan ediyorum.

        İYİ Parti Edirne İl Delegelerimize, Partimizin cesur üyelerine ve Kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.İYİ Parti Edirne 2. Olağan Kongresi 27.06.2020 günü yapılacak. İlk toplantıda salt çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 28.06.2020 Pazar günü saat 11.00’de Talatpaşa Caddesi Olin Kavşağı Kristal Düğün Salonu – Edirne adresinde aynı gündemle çoğunluk aranmaksızın yapılacak.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.