İzinli Hafriyat Alanı

İzinli Hafriyat Alanı
10.11.2019
A+
A-

Keşan Belediyesi tarafından Belkoop civarında Bölgenin Tek İzinli Hafriyat Alanı olarak yapılan hafriyat alanının tamamlandığı açıklandı.Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 8 Kasım 2019 Cuma günü saat 10.00’da Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay ve Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman ile birlikte hafriyat alanına giderek burada incelemelerde ve açıklamada bulundu.

            Helvacıoğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi.” Bugün hafriyat bölgemizdeyiz. Keşan’ın Toplu Konut bölgesinde hafriyat sahasındayız. Hafriyat sahamızda bir düzenleme yaptık. Bundan 1-2 ay önce bu alanı düzenleyeceğimizi açıklamıştık. 15 bin metrekarelik bir alanın etrafını tel örgü ile çevreledik. Artık Keşan’da, Gelibolu, Malkara , Enez  ve etrafınızdaki ilçelerde tek izinli döküm hafriyat sahasını planladık, kontrol altına aldık. Nöbetçi arkadaşlarımız için kulübe yaptık. Artık herkes her yere istediği gibi hafriyatını atamayacak. Çevre anlamında büyük cezaları var. Çevre anlamında bu konunun Keşan Belediyesi’nin yaptığı önemli işlerden biri olduğunu düşünüyorum. 15 bim metrekarelik bu hafriyat alanımız izinli tek hafriyat sahasıyız. Çanakkale Köprüsü’nün hafriyatları bile bu alana gelecek çünkü bölgede tek izinli hafriyat alanı burası.”

            Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman’da bu alana inşaat atıkları, inşaat kazılarından çıkan molozlar, taş , toprak döküleceğini ve buraya çöp dökülmeyeceğini belirterek “Keşan’da çevre kirliliği olmaması için hafriyatların bu alana dökülmesi gerekiyor “ şeklinde konuştu.

            Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay da, bu alana hafriyat dökmek isteyenlerin gerekli bilgileri 153’ten veya Belediyeye başvurarak öğrenebileceğini, Temizlik İşleri veya Mali Hizmetler  Müdürlüğü’nden gerekli bilgileri alabileceğini ve m3 başına 4.75 TL bedel alınacağını belirtti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.