Judoya ek salon

Judoya ek salon
30.09.2019
A+
A-

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Judo ek binası geçen törenle açıldı. Törene Vali Yardımcısı Yusuf Güler judo kıyafeti ile katıldı ve “Judoya geç başladığım için üzgünüm” dedi.

            Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Judo ek binası Vali Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Mülkiye Başmüfettişi ve Judo Antrenörü Yener Yüksel ile kurum müdürleri ve sporcuların  katıldığı törenle açıldı. Vali Yardımcısı Yusuf Güler ise judo kıyafetleriyle ilgiyi üzerinde topladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra Vali Canalp, sporun önemine vurgu yaptı ve şöyle dedi: “Sporun her dalı, özellikle de judo arkasında belli bir ruhu ve felsefeyi barındırır. Spor sadece bedenleri geliştirmekle kalmıyor, spor aynı zamanda ruhumuzu da geliştiriyor. Judo sporuyla uzun süre uğraşan insanların da ellerini tuttuğunuzda arka planda sadece bir beden sporu olmadığını, bedenle ruh arasında belli bir armoniyi geliştiren bir spor olduğunu da net şekilde görebiliyorsunuz. Judo karakteristik olarak bir savunma ve barışçıl bir spordur. Karşınızdaki insana zarar vermenizi değil karşınızdaki insanın size zarar vermesini engellemeyi öğütleyen, tüm felsefesini de bunun üzerine inşa etmiş olan bir spordur.”

            Belediye Başkanı Gürkan,  Edirne Belediyesi olarak Valilikle birlikte sporun her dalında destek vermeyi sürdürdüklerini belirtti ve şöyle konuştu:”Spor sadece tek başına spor değil, aslında bir yaşam biçimi, tavır, duruş, hayata karşı bir bakış. Edirne’de hem bireysel sporların hem de takım sporlarının kent yaşamında da önemli bir yer tuttuğunu, kentin sosyal yaşamını derinden etkilediğini görüyoruz. Edirne Belediyesi olarak Valiliğimizle birlikte sporun her dalında hem destek vermeye hem hizmet sunmaya devam ediyoruz. Belediyemizin spor kulüplerinde bir çok branşta faaliyetlerimiz var. İhtiyaç duyulan her zaman belediyenin desteği sizinle bilmenizi isterim.”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ak da, “Judo bir düşünce ve eğitim sistemidir” dedi. Ak,amaçlarının sporu tabana yayarak çocukların özgüven, disiplin, milli ve manevi değerlerine bağlı, sosyal ve uyumlu bireyler yetiştirmeyi sağlamak olduğunu söyledi.Plaket töreninden sonra judo ek binası açılışı yapıldı ve sporcular kısa bir gösteri maçı yaptı.

VALİ YARDIMCISI GÜLER JUDO KIYAFETLERİYLE KATILDI

Judo kıyafetleriyle katılan Vali Yardımcısı Yusuf Güler, kıyafetleriyle ilgiyi üzerinde topladı. Güler, “Judo çok özel bir spor. İnsanları doğruluğa dürüstlüğe erdeme teşvik eden Japonya kökenli bir spor. Neden bu kadar geç tanıştım bu sporla diye de kendime kızıyorum. Gidebildiğim yere kadar gideceğim. Judo sporuna katkı sağlamayı hedefliyorum. Kesinlikle insanlara zarar veren bir spor değil. Bir savunma sporu. Tüm dost ve arkadaşlarımı teşvik etmek için elimden geleni yapacağım. Bunun dışında masa tenisiyle ilgileniyorum, yürüyüş yapıyorum, ağırlık çalışıyorum. Hayatımın bundan sonraki dönemini daha sağlıklı yaşamak için bu tip sportif faaliyetler içindeyim” dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.