“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası”nda Bir Dizi Etkinlik

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası”nda Bir Dizi Etkinlik
24.11.2019
A+
A-

Edirne Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü ve Edirne Valisi Ekrem Canalp’in destekleriyle Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftasında bir dizi etkinlik,tanıtım ve eğitimler verilecek.

İŞTE YAPILACAK BAZI ETKİNLİKLER

Hafta boyunca ETUS minibüslerine “Kadına yönelik Şiddetle Mücadele” “Alo 183 hattı” ve “Şiddet Önleme ve izleme merkezleri” ne ait afişlerin asıldı.Edirne Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü  ve Edirne  Gençlik spor İl Müdürlüğü İşbirliğinde 22,23,24,25 Kasım tarihlerinde ilimizde düzenlenecek Futbol ,Basketbol ,Voleybol gibi spor müsabakalarında takımların  farkındalık kazandırmak amacıyla “kadına Yönelik şiddetle  Mücadele “ temalı Pankartlarla müsabakaya çıkılması.

Edirne Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü’nce 25 kasım 2019 Pazartesi günü vatandaşların yoğun olarak kullandığı Edirne saraçlar caddesi PTT önünde Bilgi standı açılacak ve  vatandaşlara “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele “ temalı broşür ve kokart dağıtılacak. Ayrıca açılacak standında Vatandaşların Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusundaki duygu ve düşüncelerini yazabilecekleri pano oluşturulacak.

Yine hafta boyunca İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm kuruluşların bekleme salonlarında “Kadına Yöneliş Şiddetle Mücadele” temalı kamu spotları gösterilecek.

DESTEKLER ARTIYOR

Edirne Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü kadına yönelik Şiddetin önlenmesinde toplumun her kesiminden destek geliyor.Askeriye, Cezaevi, Sanayi Sitesi, Etus, hurdacı dükkanları, Cuma Pazar’ı,  Cumartesi Pazar’ı, kamu kurumları Toplum merkezleri ile Sodam pankart asıp seminer ve eğitimlere destek olacak.

HİZMET VERİYORUZ

Edirne Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Bilgin Özbaş yaptığı açıklamada, “Kadınlarımıza Şiddet ve ayrımcılıktan uzak bir gelecek hazırlamak İçin çalışmalarımıza uzman personelimiz ile kararlılıkla devam edeceğiz.

Sayın Valimiz Ekrem CANALP in himaye ve talimatları doğrultusunda ilimizde Kadına Yönelik Şiddetin ortadan kaldırılması,  kadınlara güvenli ortamda barınma, rehberlik, destek ve güçlendirme hizmeti vermek için ilimizde Şiddet Önleme Merkezi (Şönim),Kadın İlk Kabul Birimi ve Kadın Konukevimiz ile hizmet veriyoruz.Bakanlığımız ve içişleri Bakanlığınca ortak uygulamaya konulan KADES uygulaması ile Acil durumlarda 7-24  hizmet veriyoruz.Ücretsiz Alo 183 Sosyal Destek Hattı ile kadınlarımıza danışma, yönlendirme, destek hizmeti veriyoruz”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.