Kampanyalı cami inşaatı

Kampanyalı cami inşaatı
03.01.2020
A+
A-

2019 Şubat ayında yıkılan Demirhanlı Köyü Cami’nin yeniden yapımı için başlatılan kampanya sürüyor. Demirhanlı Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin yardım kampanyasına ciddi destek köylüyü sevindiriyor. 1 Eylül 2019’da temeli atılan caminin yarısı tamamlanırken cami yapımının da Kurban Bayramı öncesine kadar bitirilmesi planlanıyor.

Demirhanlı Köyü’nde geçen yıl Şubat ayında yıkılan caminin yerine Muhtar Ahmet Tuna öncülüğünde başlatılan bağış kampanyası ile yenisinin yapımı sürüyor. 1 Eylül 2019’da temeli atılan cami inşaatının yarısı tamamlandı.

Muhtar Ahmet Tuna, Şubat ayından bu yana köylerinde cami bulunmadığını belirtti ve yenisinin yapımının devam ettiğini söyledi.

Kurban Bayramı’na yetiştirilmesi planlanan cami inşaatı ile ilgili Tuna, şunları söyledi:“Köyümüzdeki cami 2019 Şubat ayında yıkılmıştı ve köy sakinleri olarak konferans salonunda ibadetlerimizi yerine getiriyorduk. Köyümüzdeki vatandaşların cami yapımı için talebi olduğu için biz de yeni bir cami yaptırma kararı aldık. Yıkılan caminin yerine yeni bir proje sunduk. Toplam 1 milyon 200 bin lira maliyeti vardı caminin. Tabi bütçemizde yeterli para olmadığından dolayı da Ağustos ayında Demirhanlı Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ni kurduk ve dernek adına banka hesapları açarak yardım kampanyası başlattık. Hayırsever vatandaşlardan şu ana kadar çok ciddi destekler geldi ve camimizin yarısı bitti. Yardımların bu şekilde devam etmesi durumunda Kurban Bayramı öncesi camiyi bitirmeyi planlıyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.