Karagöz mezarı başında anıldı

Karagöz mezarı başında anıldı
17.12.2019
A+
A-

Edirne Gazeteciler Derneği’nin kurucu Başkanı Mehmet Karagöz, ölümünün 17’nci yıldönümünde Buçuktepe’deki kabri başında dualarla anıldı.

Geçirdiği rahatsızlık sonucu 17 Aralık 2002 yılında aramızdan ayrılan Edirne Gazeteciler Derneği (EGD)  kurucu Başkanı Mehmet Karagöz, mezarı başında eşi Melahat Karagöz, kızı, torunları ve meslektaşları tarafından dualarla anıldı.

Kabrine karanfillerin bırakıldığı anma töreninde açıklamalarda bulunan EGD Yönetim Kurulu Başkanı Derya Sarılarlı, merhum Karagöz’ün insan ayrımı yapmadan herkese elini uzatmaya çalışan bir insan olduğunu belirterek, “Yaşamı boyunca gerek insani, gerek mesleki olarak birçok kişiye el vermiş bir büyüğümüzdü. Yardımcı olamadığı konularda ise çok üzülürdü. Kendisini tanıdığım için çok şanslı insanlardan birisi olduğumu düşünüyorum. Unutulacak bir insan değildi kendisi. Derneğimize de uzun yıllar başkanlık yaparak, bu görevi başarıyla yürüttü. Ondan devraldığımız bu bayrağı daha ileriye taşımak adına, özverili çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi. Merhumun kızı Şennur Karagöz ise anma etkinliğine katılanlara teşekkür ederek, “Buraya her gelişimizde onur ve gurur duyuyoruz” dedi. Anma etkinliği okunan duaların ardından son buldu.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.