Kavșağı Bakan Soylu’ya sordu…

Kavșağı Bakan Soylu’ya sordu…
14.12.2019
A+
A-

Edirne Milletvekili ve İYİ Parti Grup Başkanı Orhan Çakırlar, birçok can kaybına neden ve en son babaanne ve torununun yaşamına mal olan Kırcasalih beldesi girişindeki kavşağı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Edirne Milletvekili ve İYİ Parti Grup Başkanı Orhan Çakırlar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Uzunköprü ilçesi Kırcasalih beldesi girişinde bulunan ‘ölüm kavşağı’ diye de adlandırılan kavşağı sordu.

BAKAN SOYLU’NUN YANITLANMASI İSTENEN  SORULAR

Milletvekili Çakırlar, TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde Kırcasalih beldesi girişinde bulunan kavşakta yaşanan kazalarla ilgili olarak Bakan Soylu’ya şu soruları yöneltti; 1- Bahse konu kavşakta sinyalizasyon sistemlerinin bakım ve kontrol işlemleri yapılmakta mıdır? 2-Bahse konu kavşakta ışıklı işaret cihazı, yaya geçidi, azami hız sınırlaması gibi uyarı levhaları yeterince varmıdır? 3-Bahse konu kavşakta son 10 yılda kaç trafik kazası meydana gelmiştir? Bu trafik kazalarında kaç kişi hayatını kaybetmiştir? Kaç kişi yaralanmıştır? 4-Bahse konu kavşakta tek araçlı trafik kazalarında can kaybının önüne geçmek için araçların kullanacağı mevcut alanda tünel geçidi veya yayaların kullanabileceği bir üst geçit yapmayı düşünüyor musunuz? 5-Bahse konu kavşakta EDS ve mobese sistemi kurmayı düşünüyor musunuz? 6-Uzunköprü ilçesinden Havsa ilçesi istikametine doğru gidildiğinde Kırcasalih kavşağına gelmeden 100 metre kadar öncesinde bulunan rampadan ötürü bahse konu kavşakta bulunan ışıklar sürücüler tarafından fark edilmemekte veya yeşil ışığa yetişmek için sürücüler tarafından yüksek hız sınırına çıkılmakta bu da kazalara sebebiyet vermektedir. Bakanlığınız bu konu ile ilgili bir önlem almayı düşünüyor mu?

SON OLARAK BABAANNE VE TORUNU CAN VERMİŞTİ

 Bilindiği gibi önceki gün Kırcasalih bel desi girişindeki kavşakta karşıdan karşıya geçmek için bekleyen Emine Akgün ve 10 yaşındaki torunu Ecem Akgün, C.Y’nin kullandığı 22 LR 737 otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.