Keşan Belediyesinden Orman Okulu

Keşan Belediyesinden Orman Okulu
08.10.2020
A+
A-

Keşan Yerlisu Köyü’nde hayata geçirilecek olan Orman Okulu Projesi; kapalı durumda bulunan okulun tadilat çalışmaları yapılarak; doğa ile iç içe uygulama okuluna dönüştürülmesi ile gerçekleştirilecek.  Bu projede Keşan Belediyesi de paydaş kurum olarak desteklerini verecek.

Böyle bir projede paydaş kurum olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu: “ Milli Eğitim Orman Okulu Projesi’nde; Milli eğitim Müdürlüğü’müz ile birlikte Yerlisu Okulu’nda bu projeyi gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve Valiliğimizin önderliğinde yapılacak olan projede paydaş kurum olarak bizde desteğimizi vermek üzere beraberiz. Orman Okulu çocukların doğayla buluşması, spor, kültürel, doğa etkinliklerini yapabileceği bir alan ve derslerin dışında diğer sosyal faaliyetlerin olabileceği bir okul olacak. Bununla ilgili Milli Eğitim Müdürü’müzle beraber incelemelerde bulunmak üzere Yerlisu’dayız. Yürüyüşler, spor etkinlikleri, kamplar ve buna benzer kültürel faaliyetler, resim, fotoğraf veya dinlenme, piknik gibi benzer tüm etkinliklerin olabileceği, tüm okulların ziyaret edebileceği bir alanda Korudağ’ın içerisinde olan bu Yerlisu Okulu’muzun tekrar faaliyete geçmesinin herkes için sevindirici olabileceğini düşünerek böyle bir projede paydaş olmanın Keşan Belediyesi olarak mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Ardından proje hakkında bilgi veren Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz: “Projemizin adı, Orman Okulu Keşan. Amacımız öğrencilerimizi okul ortamının dışında her yerde eğitim projesi kapsamın da doğayla iç içe eğitim faaliyetlerini sürdürmek. Burada Yerlisu Köyü Okulu, ormanın içerisinde kapanmış bir ilkokulumuz. Hem okulumuzun binasını, bahçesini aktif hale getirmek hem de öğrencilerle burada doğayla iç içe eğitim faaliyetlerini sürdürmek amacıyla yapılan bir proje. İlkokul 1,2,3,4 ve ana sınıflarını da buraya dahil etmeye çalışacağız.

Eğitim ortamı dışında da çocuklar trekking yaparak burada orman içerisinde yürüyüşlerini yapacak, ormanda olan durumu kendileri gözlemleyerek, yaşayarak öğrenme fırsatları olacak. Proje Bakanlığımızın projesi. Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün destekleriyle Keşan olarak biz bu projeyi yapmaya çalışıyoruz. İnşallah paydaşlarımızla beraber bu işi sonlandırmayı düşünüyoruz. Başta Valimize, Belediye Başkanımıza, paydaş kurumlara ve emek veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.