Kimisi mamasını, kimisi de sevgisini getirdi

Kimisi mamasını, kimisi de sevgisini getirdi
04.10.2019
A+
A-

Edirne’de eğitim gören minik öğrenciler; can dostlarımızla harika bir gün geçirmek için 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü’nde Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na akın etti. Bu özel buluşmaya Edirne Belediye Bandosu da çaldığı birbirinden güzel şarkılarla eşlik ederken, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sevimli dostlarımız için kimisi mamasını, kimisi de sevgisini ve yüreğini getiriyor” dedi. 

Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı, 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü’nde karşılıksız sevginin en güzel örnekleri olan çocuklarla; sokak hayvanlarını bir araya getirdi. Edirne’de eğitim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na gelerek can dostlarımız ile harika bir gün geçirdi.

Bu anlamlı buluşmaya Edirne Belediye Bandosu da çaldığı birbirinden güzel şarkılarla eşlik etti. Minik öğrenciler, bandonun çaldığı şarkılarla dans edip eğlenirken; can dostlarımızla da yakından ilgilendiler. Bazı öğrenciler ise yanlarında getirdikleri pankartlar ile farkındalık yarattı.

4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nın ziyaretçi akınına uğradığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kimisi elinde küçük bir mama getiriyor, kimisi sevgisini, kimisi yüreğini…

Etkinlik gün boyunca sürecek. Gerçekten çocuklar burada çok mutlu. Burada temel amaç dünyada insanların dışında da canlıların yaşadığını ve insanlarla aynı haklarla sahip olduğunu çocuk yaşta onların belleklerine hafızalarına kazımak. Sadece ülkemizde değil, dünyanın tüm ülkelerinde nasıl diğer insanlara şiddete karşıysak, sokak hayvanlarına, diğer canlılara karşı uygulanan şiddetin de karşısında olduğumuz gerektiği bilincini de çocuklara küçük yaşta kazandırmak istiyoruz. Çok verimli bir etkinlik; çok verimli bir farkındalık oldu. Gördüğünüz gibi çocuklar, öğretmenler, aileler, hayvanlarımız mutlu, biz mutluyuz” diye konuştu.

            Gürkan, “Trakya’nın en büyük hayvan barınağı olan Edirne Sokak Hayvanları Barınağı’nın ikinci bölümünün de fiilen açılışını yapmış olduk. Hayvanların daha da özgür hareket edebileceği, kendilerini daha özgür bir ortamda hissedebileceği bir alan. Edirne’deki sokak hayvanlarıyla ilgili bakım, tedavi, kısırlaştırma çalışmalarımız devam ediyor. 3 veteriner ve 34 personelle hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.