Kütüphane Yeni Yüzüyle Hizmet Veriyor

Kütüphane Yeni Yüzüyle Hizmet Veriyor
24.10.2019
A+
A-

Edirne Valiliğinin himayelerinde Lalapaşa Kaymakamlığı tarafından yenilenen Lalapaşa İlçe Halk Kütüphanesi, klasik kütüphanelerin yanında, birçok hizmeti de vatandaşlara sunuyor. 

Lalapaşa ilçesinde Sosyal Yaşam Merkezinde hizmet vermeye başlayan Halk Kütüphanesi, 10 bine yakın kitabıyla okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor.

Sosyal Yaşam Merkezi’nin ikinci katında yer alan kütüphane birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

Ziyarete gelen okuyucularına kütüphane tanıtımı ve kullanımı konusunda kısa eğitimler veren kütüphane, çocukların yeteneklerinin geliştirilmesi ve yeni yetenekler kazanması, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığına destek olabilme, aynı zamanda eğlenerek öğrenmeye katkıda bulunabilme amacıyla Bakanlık tarafından gönderilen zekâ oyun ve oyuncakları ile farklı etkinliklerin de yapıldığı bir ortam algısı yaratmayı hedefliyor.

İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret eden okuyucuların internet hizmetinden ücretsiz faydalanabileceği üç adet bilgisayar da bulunuyor. Ayrıca Merkezde haftanın beş günü ücretsiz olarak masa tenisi kursuda veriliyor. Merkez İlçe vatandaşları ve öğrencilerden büyük ilgi görüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.