Lösemili Çocuklara Uyku Arkadaşı

Lösemili Çocuklara Uyku Arkadaşı
26.12.2019
A+
A-

Trakya Üniversitesi Lösev Destek Grubu öğrencileri ve Edirne Kadın Emek Evi iş birliği ile lösemili çocuklara yeni yıla uyku oyuncağı hediye edilmesi için bir çalışma başladı.

Edirne Belediyesi Kadın Emek Evi’nde bir araya gelen kadınlar örnek bir davranışa imza attı. Lösemi tedavisi gören çocuklara yeni yıl hediyesi olarak el emeği; göz nuru oyuncaklar diken kadınlar; çocukları mutlu etmek, onlara yeni bir uyku arkadaşı kazandırmak istediklerini söyledi.

Edirneli kadınlar, Edirne Belediyesi Kadın Emek Evi’nde bir araya gelerek; lösemi çocukları mutlu etmek adına örnek bir davranışa imza attı. Lösemili çocuklara yeni bir uyku arkadaşı kazandırmak isteyen kadınlar, hünerlerini sergiledi ve çocuklar için birbirinde güzel oyuncaklar dikti.

Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevim Karaman, yeni yıla girerken lösemili çocukların yüzünü güldürmek için uyku arkadaşı oyuncağı hazırladıklarını belirterek, “Amacımız lösemi tedavisi gören çocuklarımızı mutlu etmek. Katılan tüm arkadaşlar içine konulacak malzemelerin ücretlerini kendi aralarında paylaşarak topladı. Herkes görev dağılımı yaptı. Kimisi kalıbı çiziyor, kimisi kesiyor, kimisi dikecek. Böylelikle ortaya sevgiyle bir şeyler çıkartmak istiyoruz. Lösemili çocuklara yeni yıl hediyesi yapıyoruz” dedi.

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı da, üretim yapan kadınların lösemili çocuklar için özel yılbaşı hediyesi hazırladıklarını belirterek, “Oyuncaklar, yılbaşında Trakya Üniversitesi Balkan Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören lösemili çocuklara düzenlenen etkinlikle hediye edilecek” diye konuştu

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.