LSV Dükkân..

LSV Dükkân..
30.09.2020
A+
A-

LÖSEV üretim atölyelerinde lösemi tedavisi olan çocukların anneleri, iyileşmiş gençler ve hastalığı yenmiş erişkinler çeşitli ürünler üretiyor.

LÖSEV üretim atölyelerinde lösemi tedavisi olan çocukların anneleri, iyileşmiş gençler ve hastalığı yenmiş erişkinler çeşitli ürünler üretiyor. Üretim atölyelerinde üretilen çeşitli ürün ve gıdalar internet sitesi üzerinden satışa sunuluyor. Edirne LÖSEV İl Temsilcisi Ceylan Toker, ‘El emeği göz nuru elişleri ve sağlıklı anne eli değmiş erişte, Kayseri mantısı ve reçel gibi gıdalar bu ürünlerden sadece birkaçı’ dedi.

Edirne LÖSEV İl Temsilcisi Ceylan Toker, LÖSEV üretim atölyelerinde lösemi tedavisi olan çocukların anneleri, tamamen iyileşmiş gençler ve hastalığı yenmiş erişkin hastalar için hayata geçirilmiş atölyelerde birbirinden güzel ürünler üretildiğini belirtti. ‘Projelerimizin bir amacı da tedavide başarı oranlarına çok büyük olumlu katkı yaratan moral değerlerinin yükseltilmesi’ diyen Toker şunları söyledi: “LÖSEV bugün yüzlerce çalışanı, on binlerce hastası ve aileleri, milyonlarca gönüllüsü ile kocaman bir aile olmuş, tüm dünyada örnek bir sivil toplum kuruluşudur. 2000 yılında hasta çocukların en çok yıpranan aile ferdi olan annelerinin güçlenmesi için LÖSEV Annelere bir rehabilitasyon programı ile üretim atölyeleri oluşturdu. LÖSEV üretim atölyelerimizde lösemi tedavisi olan çocuklarımızın anneleri, tamamen iyileşmiş gençlerimiz ve hastalığı yenmiş erişkin hastalarımız için hayata geçirmiş olduğumuz atölyelerde birbirinden güzel ürünler üretildi. El emeği göz nuru elişleri ve sağlıklı anne eli değmiş erişte, Kayseri mantısı ve reçel gibi gıdalar bu ürünlerden sadece birkaçı. Atölye çalışmaları kapsamında anneler iyileşmiş gençler ve yetişkin hastalar uzman eğitimcilerden aldıkları sertifikalı eğitimlerle her geçen gün daha yaratıcı ve üretken kadınlar olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu projelerimizin bir amacı da tedavide başarı oranlarına çok büyük olumlu katkı yaratan moral değerlerinin yükseltilmesi, ailelerimizin rehabilitasyonudur. Böylece annelerimiz, gençlerimiz ve erişkin hastalarımız hem sürekli iş imkânlarına kavuşmakta, hem de bilinçli ve üretken birer birey olarak çocuklarının tedavilerinde birkaç adım öne geçmektedir.,

  1. yılında LÖSEV, lösemi ve tüm çocukluk çağı kanserlerinin yani sıra son 8 yıldır yetişkin kanser hastalarına da destekler götürmektedir. Bugün Türkiye genelinde sayıları 45.000i aşan hasta ve onların ortalama nüfusu 5 olan aileleriyle 250 bin kişiye yaklaşan insanımıza maddi, manevi, sosyal destekler ulaştırmaktadır. Tüm faaliyetlerini gönüllüleri, destekçileri ve yediden yetmişe Türk Halkının katkıları ile sürdüren Vakıf için gururla söyleyebiliriz ki “LÖSEV bir Türk Halkı kuruluşudur.

Hastalara destek olmanın yanı sıra LÖSEV toplumsal konularda kansere karşı bilinç oluşturmak için tüm kurum ve kuruluşlarda, okullarda ve aktif olarak sahada çalışmalar yürütmektedir. Seminer, sunum, eğitim çalışmalarının yanı sıra kamuoyu bilinçlendirme çalışmalarıyla kanseri halka aktararak kanser karşı bilinç yaratmaktadır. Tüm Halkımızı Bir Konuda Uyarmak isteriz ki LÖSEV asla kapı kapı gezerek bağış toplamaz. LÖSEV’de hiçbir matbu evrak para ile satılmaz, sokakta, işyerinize gelerek sizden LÖSEV adına bağış isteyenlere itibar edilmemesi, bu dolandırıcıların 155 polis imdat ve 0352 222 2900 LÖSEV imdat telefonlarına ihbarda bulunulmasını rica ediyoruz.

“Halkımızın LÖSEV’e yapacakları en büyük katkı önce LÖSEV’i doğru tanımaktır. Gönüllülük veya her türlü sorular için; www.losev.org.tr den kolayca bilgi alabilirler. LÖSEV’e bağış yapmak için; Ulusal bankaların bağış ekranlarından “LÖSEV” diyerek, www.losev.org.tr resmi internet sayfası üzerinden bağış yapabilirler. Unutmayın ki LÖSEV e yapacağınız her katkı bir çocuğumuz daha hayata bağlayacaktır.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.