MasterChef Edirne’den yayına girdi

MasterChef Edirne’den yayına girdi
06.11.2019
A+
A-

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ve Türkiye’de izlenme rekorları kıran MasterChef Türkiye Programının, Edirne’de yapılan çekimlerin yayınlanması sonrası tüm Edirne ve Trakya ekranlara kilitlendi.

TV8’de yayınlanan Türkiye’de izlenme rekorları kıran MasterChef Türkiye programı’nın, Edirne’de yapılan çekimlerin yayınlanması sonrası tüm Edirne ve Trakya ekranlara kilitlendi. Doğduğu şehir Edirne’yi yayınladığı programlarda unutmayan Acun Ilıcalı, kendi kanalı olan TV8’in MasterChef Türkiye programının, geçtiğimiz akşam yayınlanan 42.bölümünde Edirne’ye yer verdi.

TV8’de yayınlanan  ve jüri üyeliklerini yapan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanni ve Master Chef yarışmacıları Rüstempaşa Kervansaray’ında programı gerçekleştirdi. MasterChef Programı’nın yarışmacıları Rüstempaşa Kervansaray’ında gerçekleşen bu bölümde, Kırkpınar’ın Baş Pehlivanları  İsmail Balaban, Turan Balaban, İsmail Erkal, Tanju Gemici, Ertuğrul Dağdeviren’e yemeklerini beğendirip başpehlivanların verecekleri oylara göre dokunulmazlık için yarıştılar.

“TRAKYA YEMEKLERİ”

Edirne Rüstempaşa Kervansarayı’nda gerçekleşen MasterChef yarışmasında, şeflerin istedikleri çene çarpan çorbası, pırasa böreği, ciğer sarma, fırında kuzu kol kapama ve traliçe tatlısını yapmak için mücadele verdiler. Kırkpınar’ın Başpehlivanlarına hazırlanan ve Trakya Bölgesi’nin yüksek protein değerine sahip menüyü yarışmacılar 1 saat içerisinde tamamladı.

TV8 kanalının MasterChef programında 42.bölüm öncesi Kırkpınar ve Başpehlivanları ile tanıtım fragmanı da yayınlandı. Özel olarak hazırlanan bu tanıtımda Başpehlivanlar Kırkpınar’ı ve Edirne’yi anlatırken, tanıtım videosunun geri kalanında Kırkpınar Er Meydanı, Başpehlivanlar, Cazgırlar, Kırkpınar davul zurna ekibi ve kuş bakışı gösterimle Mimar Sinan’ın ustalık eserlerinden Selimiye Cami ve Rüstempaşa Kervansarayı görüntülerde yer aldı. Sosyal Medya’da ise Kırkpınar ve Edirne büyük ilgi gördü.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.