MHP il Başkanı Tercan, “Bir Kere Değil Bin Kere Özür Dilerim”

MHP il Başkanı Tercan, “Bir Kere Değil Bin Kere Özür Dilerim”
17.08.2020
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi öncesi yaşanan olaylarla alakalı özür açıklamasında bulundu.Tercan, “Basın mensuplarından bir kere değil bin kere özür dilerim”dedi.

 MHP İlçe Kongresi öncesi tek aday olan Emre Tokluoğlu ile eski İl Başkanı Hakan Özkan arasında gerginlik yaşanmış, Tokluoğlu Özkanı kongreden kovmuştu. Daha sonra MHP Edirne Teşkilatı’nın bazı üyeleri basın mensuplarının üstüne yürümüş, fiziki ve sözlüm müdahalede bulunulması sonrası basın mensupları kongreyi terk ederek tepki göstermişti. Bunun üzerine dün MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, İl binasında bir açıklamada bulunarak tüm basın mensuplarından yaşanan olayla alakalı bir kere değil bin kere özür dilediğini ifade etti.

“ÜLKÜCÜ CAMİA ADINA ÖZÜR DİLİYORUM”

Basın mensuplarına yapılan hareketleri tasvif etmediğini söyleyen Başkan Zakir Tercan “Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Sayın Emre Tokluoğlu adına orada sizlere hal ve harekette bulunan genç ülkücü kardeşlerim adına MHP ve ülkücü camia adına hepinizden bir defa değil bin kere özür diliyorum. MHP İl Başkanı olarak tekrar ediyorum bir kere değil bin kere özür diliyorum. Sizlerde bu camiayı bazı hal ve hareketleri yüz kızartıcı olmayan hal ve hareketleri de biraz hoşgörüyle karşılarsanız ondan da mutlu olurum. Sizleri yapılan hareketleri tavsif etmiyorum, kesinlikle de kabul etmiyorum”dedi.

Divanın aldıı kararla delegelerin bile oy kullandıktan sonra salondan gideceğini belirten Tercan “Kongrelerde sadece Edirne için değil Türkiye’de 81 İlde, bütün İlçelerde tek liste olarak karar alınmıştır. Kesinlikle ve kesinlikle delege olmayan hiç kimseye kongre salonuna giremeyecek. MHP Genel başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin divanda almış olduğu karar ve bu kararı bize teşkilatlardan sorumlu Genel başkan yardımcımız İstanbul Milletvekilimiz Prof. Dr. Semih Yalçın gönderdi. Divanın almış olduğu ikinci bir karar ise burada da bu şekilde ifade ediyor, sürekli bizi uyarıyor. Bizde teşkilatlarımızı uyarıyoruz. Yapmış olduğumuz delegede hepsinin adı, soyadı, cep numaraları var. Delegelerin hepsine mesaj yoluyla bilgilendirme yaptık. Koronavirüs sebebiyle herkese de şunu söyledik; delege olmayan kongre salonuna giremeyecek hatta delege olup oyunu kullanan anında gidecek. Delege olmayanlar bizim kongremizin olduğunu çok iyi bilmesine rağmen burada gelmiş, geçmiş birçok il başkanı oldu, hiçbiri gelmedi. Yönetici olup delege olmayan arkadaşlarımız var hiçbiri gelmedi. Huzurumuzu bozmak isteyen arkadaşa kibarca delege dışındakilerin katılamayacağını ifade etmiştir. Kendisi dikkate almamıştır. Görevlimiz yine kendisine söylemiştir. Konu bundan ibarettir. Bizim bu camiaya hizmet etmiş olanlara karşı bizim tavırlı hareket etmemiş mümkün değildir”dedi.

Şu süreçte atamayla geldikleri için disiplin kurulan sevk olmadığını söyleyen Başkan Zakir Tercan “Biz bir seçim süresi içerisindeyiz. İlçe seçim kongrelerimiz var. Biz atamayla gelen bir yönetimiz. Bizim atamayla gelenin disiplin yönetimi yoktur. Ancak seçildikten sonra disiplin var. İl kongremiz bittikten sonra biz bunun araştırmasını yaparız. Eğer gerçekten bu arkadaşlarımız sizlere karşı ciddi manada üzücü, bahsettiğiniz kelimeleri söylemişler ise biz onları çağırırız ve bizim üzerimize düşen her neyse o arkadaşlarımıza söyleriz. İlk aşamada kendilerini uyarırız. İkinci aşamada bu tip işler olduğu zamanda disiplin kurulunu çalıştırırız ve disiplin kurulundan aldığımız kararı genel merkeze bildiririz”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.