Milletvekili Aksal, “Artış var”

Milletvekili Aksal, “Artış var”
07.08.2020
A+
A-

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de vaka sayılarında çok hafif bir artma var”dedi. Demokrat Parti Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal burada yaptığı açıklamada Edirne’de Covid-19 sürecinde her şeyin kontrol altında olduğunu söyledi.  Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, il başkanlığına ziyarette bulunan Ak Parti Milletvekili ve Ak Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’yı ağırladı. Burada gerçekleşen buluşmada açıklamalarda bulunan Vekil Aksal “ Edirne’de de vaka sayılarında çok hafif bir artma var. Günde birkaç vaka görülüyor ama kesinlikle her şey kontrol altında. Edirne’de hiçbir ilçe, mahallede karantina yok” şeklinde belirtti.

“BİZLER HİZMET İÇİN BURADAYIZ”

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz “ ben eski bir siyasetçiyim. Bütün partilerle daima yakın temas içerisinde omuz omuza birbirimizden istifade etmeye çalışmışızdır. Yine aynı şekilde devam ediyoruz”dedi.Edirne için yapılacak her hizmete destek verdiğini söyleyen Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal “ Başkanım Ankara’ya geldiğinde bizi ziyaret etti çok memnun etti. Farklı partilerde siyaset yaparız ama sonuçta hepimiz Edirne’ye hizmet için buradayız. Edirne’ye gelen her çakılacak çivinin destekçisi olacağım. Pandemi süreci yaşanıyor, bu ziyaret gecikti. Geçmiş bayramınızı da tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl daha coşkuyla bayramlarımızı kutlarız”dedi.

“HERŞEY KONTROL ALTINDA”

Edirne’de az sayıda vaka görülsede endişe edilecek bir durum olmadığını vurgulayan Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal “Sadece Türkiye’de değil maalesef tüm dünyada vakalar artışta. Amerika’da veya vakaları sıfırladık diyen Çin’de, bütün dünyada önlemlerin genişletilmesiyle birlikte artış gözlemleniyor. Türkiye’de de tabi artış mevcut. Sonsuza kadar ülkeyi kilitleyemiyorsunuz. İnsanlar dışarıya çıkma ihtiyacı hissediyor, çalışmak,üretmek zorundayız.

Birazcık gevşemeyle birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de vaka sayılarında çok hafif bir artma var. Ama biraz yüksek sayılarla başlamamıza  rağmen Edirne bu süreci çok iyi götürdü. Ben burada ilk önce Edirne’lilere teşekkür etmek istiyorum. Tabii ki valiliğin koordinasyonunda çok iyi çalışma yürütüldü ama sonuçta ne kadar kural koyulursa koyulsun bu kuralları uygulayacak olanlar yine insanlardır. Edirne bu açıdan gerçekten kurallara uygular. Mesafeye, maske kuralına ve hijyene çok dikkat ettiler. Zaten bizim insanımız temizdir ama bu süreçte birazcık daha dikkat ettik ve bu süreci çok iyi götürdük. Uzun süredir vaka sayımız sıfırdaydı. Ama tabii Edirne bir geçiş güzergahı. Sadece Edirne’den ibaret değil, Edirne Balkanlar’ın bir parçası. Avrupa’dan gelenler buradan geçiyor, gidenler de aynı şekilde. Günde birkaç vaka görülüyor ama kesinlikle her şey kontrol altında. Edirne’de çok endişe edeceğimiz bir şey yok ama yine de dikkat etmek gerekiyor. Her zaman söylediğimiz gibi maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim. Dikkat edersek çok endişe etmemiz gereken bir durum olmaz. Dün sosyal medyada hastanelerin doluluğunu, insanlara yer kalmadığı haberleri vardı Sağlık Bakanlığı’mız da bu haberleri yalanladı. Hele de Edirne’de yoğun bakım yatak sayımız, yatan hasta sayımız pandemi öncesine göre daha düşük. O yüzden Edirnelilerin endişelenmesi gerekmiyor.Ama lütfen tedbiri elden bırakmayalım, rahat olmayalım, panik yapmayalım”dedi.

“HİÇ BİR YERDE KARANTİNA YOK”

Son günlerde Enez ilçesinde giriş çıkışların durdurulduğu, karantina olduğu öylemlerini yanıtlayan Aksal “Edirne’de şuan karantinaya alınan hiçbir ilçemiz, mahallemiz yok. Ama tabii ki vaka görülen apartmanlarımızda karantina tavsiyesi oluyor. Edirne genelinde birkaç apartmanda uyarı var. İnsanlara dikkatli olması yönünde uyarılar yapılıyor. Ama ne Enez ilçemizde ne de başka bir ilçemizde karantinalık durum yoktur”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.