Milli Atlet Yılmaz, Ordu Şampiyonası’nda 1’inci oldu…

Babaeski Atletik Trakya Grubu Milli Sporcusu Ramazan Yılmaz, Ordu Trail Kros Şampiyonası’nda 1’inci oldu.

Babaeski Atletik Trakya Grubu Milli Sporcusu Ramazan Yılmaz, Tekirdağ Beşiktepe’de düzenlenen 8 km Ordu Trail Kros şampiyonasına katıldı.

Milli Atlet Ramazan Yılmaz, 8 km Ordu Trail Kros şampiyonasında genel kategoride 33 dakika, 53 saniye ile 1’inci oldu.

Yılmaz, katıldığı şampiyonada en yakın rakibine 3 dakika fark attığını belirterek, şunları söyledi. “Babaeski’de Atletik Trakya Grubu olarak antrenmanlarımızı düzenli olarak yapıyoruz. Bu yarış için düzenli, programlı bir şekilde çok iyi hazırlanmıştım ve yarışmada istediğim dereceyi yaptım. Birinci olduğum için çok mutluyum, bu yarış benim için ayrı bir tecrübe oldu.

Babaeski’de arkadaşlarımız ile birlikte çok iyi bir hava yakaladık. Birlik beraberlik içinde çalışıyoruz, bir birimize destek oluyoruz. Daha güzel yarışmalar çıkaracağımıza inanıyorum. Maraton idmanları uzun bir zamana yayılmalıdır. Temel hazırlık safhası ve yükleme safhası olur. Temel hazırlıkta aerobik, düşük nabızlı koşular. Yükleme zamanı,  interval ve uzun koşular olmalı.   Maraton idmanında, her dört haftada bir dinlenme haftası olarak idman hafifletilmelidir ve mesafe kısaltılmalı, tempo düşürülmeli.  İddialı olmak isteniyorsa, mutlaka interval çalışmaları yapılmalıdır. Maraton idmanında, haftalık toplam yol mesafesi ne kadar uzun olursa, ne kadar çok kilometre yapılırsa o kadar iyidir.”

Haber-foto: Metin KARAKUŞ

 

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.