Muhtar, “Mahallede ameliyat var”

Muhtar, “Mahallede ameliyat var”
06.10.2020
A+
A-

Edirne Abdurrahman Mahalle Muhtarı Şaban Ergit, mahallesindeki su kesilmeleri şikayetlerine karşı mahalleliye çağrıda bulunarak “ şu anda mahallemizde ameliyat var, bittiğinde bizler değil torunlarımız sevinecek”dedi. Ayşekadın semtinin en hareketli bölgesi Abdurrahman Mahallesi’nde, mahalle sakinleri suların sık sık kesilmesinden şikayetçi. Bu şikayetlerin kendisine çok sık geldiğini söyleyen Muhtar Ergit, belediyenin ölmüş alt yapı tesisatını yenileyerek çeşmeden çamur suyu yerine yıllarca temiz su akması için alt yapı çalışmaları yaptığını, mahallelinin biraz daha sabretmesini istedi.

Kendisine gelen su kesilme sorunu şikayetlerinin alt yapı çalışmaları bittiğinde sona ereceğini, çamur suyu içmemek için alt yapı çalışmalarına sabredilmesi gerektiğini dile getiren  Abdurrahman Mahalle Muhtarı Şaban Ergit “edirne’de belediye başkanı daha önce vermiş olduğu sözü yerine getirmek üzere bir alt yapı çalışmasına başladı. Bu daha önce başlanacaktı ama bazı nedenlerden bugünlere kaldı. Şuanda mahallemizde kanalizasyon çalışamallrı nasıl oluyor, kanalizasyonların daha önce arızalı yerleri işaretlenerek buralara öncelik veriliyor.

Arızalı yerler yeniden döşenyor. Arızası olmayan yerler tekrar döşenecek. Çok problemli olan yerlerin borularını tabiki yeniliyorlar. Bide Edirne’nin bütün sokaklarından su boruları geçecek. Çünkü alt yapı su tesisatı ölmüş durumda. Televizyonda da gördük boruların içi nokta kadar kalmış. Devamlı suların patladığından bunun herkes bilincindedir, bu boruların ne kadar eski olduğunun. Zaman zaman suyun kesildiğine kızıyoruz ama ne yapılsın ki? Yıllarca alt yapıya önem verilmemiş. Şimdi bu belediye başkanımıza teşekkür ederiz, bu işi başlattı. Biraz zahmetli olacak, bizleri üzecek ama bizde daha sonra sevinmek üzere şimdi biraz üzülelim. Daha sonra bizler değil, bizlerin çocukları torunları sevinecek. Çünkü temiz su ile karşılaşacağız. Şuanda zaten sularımız batak akıyor. Niye? Çünkü tamirat olduğu zaman haliyle o tamir esnasında borunun içerisine pis sularda karışıyor, çeşmelerimizde böylece çamur gibi su aktığını görüyoruz. Bunlardan uzaklaşmak için muhakkak bu sıkıntıya biraz katlanalım. Mahallemizde bir ameliyat var. Bu ameliyat bittiğinde sağlığımıza kavuşacağız”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.