Öğretmenlere belediyeden hediye

Öğretmenlere belediyeden hediye
22.11.2019
A+
A-

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, Edirne Belediyesi’nce Edirne’de görev yapan öğretmenlere bloknot ve kalem hediye edildi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan adına Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu başta olmak üzere, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Daire Müdürleri, Edirne merkezde Milli Eğitim’e bağlı 82 okulda görev yapan toplam 2082 öğretmene belediye tarafından hazırlanan bloknot ve kalem hediye etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu okullara yaptığı ziyaret sırasında görüştüğü okul idarecileri ve öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Tanrıkulu, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da öğretmenlere selamını ileterek, “Öğretmenlik kutsal bir meslek. Baş öğretmenimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini kendine rehber edinen öğretmenlerimiz, Ulu Önderimiz’in de dediği gibi, fikri, irfanı ve vicdanı hür öğrenciler yetiştirir. Milletimiz öğretmenlerimizden bunu beklemektedir. Edirne çağdaş bir kent, mutlu insanların yaşadığı bir kent. Ne mutlu bize ki böyle güzel ve çağdaş insanların bulunduğu bir şehirde yaşıyoruz. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor ve tümünüze bu kutsal mesleğinizde başarılar ve sağlıklar diliyorum” dedi.

Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Daire Müdürleri de ziyaret ettikleri okullarda, Belediye Başkanı Recep Gürkan adına öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.