Robotik Kodlama Projesi Hibe Almaya Hak Kazandı…

Robotik Kodlama Projesi Hibe Almaya Hak Kazandı…

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğü’nce, 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında başvurulan, “İkinci Kademe ve Ortaöğretimde Endüstri 4.0 Zamanı; Robotik Kodlama” konulu proje başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazandı.

“İkinci Kademe ve Ortaöğretimde Endüstri 4.0 Zamanı; Robotik Kodlama” konulu Projenin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat’ın uhdesinde, Strateji Geliştirmeden sorumlu Şube Müdürü Tuğrul Bayraktaroğlu’nun Koordinatörlüğü’nde yürütülerek başarıyla tamamlandığı belirtildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Koordinatörlüğü’nde 2019 Yılı Teknik Destek Programı Temmuz-Ağustos dönemine başvurusu yapılan ve başarılı bulunan “İkinci Kademe ve Ortaöğretimde Endüstri 4.0 Zamanı; Robotik Kodlama” konulu projemiz başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Projemiz ile ilçemizde ortaokul ve liselerde görevli 49 öğretmen ve Pehlivanköy İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü’nde görevli 7 öğretmen 5 gün ve günde 7 saatten toplam 35 saat olarak Robotik Kodlama eğitimi almıştır. Eğitim 2 grup halinde 1. Grup 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında 2. Grup ise 09-13 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenerek tamamlanmıştır.

Robotik Kodlama projemizin devamında yürütülmek üzere Türkiye Ulusal Ajansına Erasmus+ Programı Okul Eğitimi kapsamında proje başvurusu yapılmıştır. Bu projemizin de hibe desteği alması durumunda ilçemizden 20 öğretmenimiz Estonya’nın Tallinn şehrinde ve 20 öğretmenimiz Avusturya’nın Viyana şehrinde Robotik Kodlama ile ilgili 1 haftalık yapılandırılmış kurs faaliyetine ve 1 haftalık işbaşı eğitimi faaliyetine katılacaklardır. Trakya Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK ve Erasmus+ Programına yeni projeler geliştirmek üzere çalışmalarımız devam etmektedir.” Dedi.

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.