Saadetli Gençler Sordu; “Ekonomi Nereye Gidiyor? Nasıl Kurtulur?”

Saadetli Gençler Sordu; “Ekonomi Nereye Gidiyor? Nasıl Kurtulur?”
29.09.2020
A+
A-

Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları “Ekonomi nereye gidiyor?” Duvar yazısı etkinliği yaptı. Konu ile ilgili açıklama yapan Edirne Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya “ Ekonominin kötü olmasından herkes etkileniyor, en çok ta gençler etkileniyor. Biz de Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak herkesin düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir çalışma yaptık. Saraçlar caddesi girişinde kurduğumuz duvara herkesin fikrini yazabilmesini sağladık.

Genci, yaşlısı, kadını erkeği ile pek çok insan bu etkinliğimize ilgi gösterdi. Kendisi işsiz olan, çocuğu işsiz olan, kardeşinin işi olmayan insanlar seslerini duyurabilme imkanı verdiğimiz için teşekkür ettiler. Bu çalışmanın yetkilileri uyarma konusunda etkili olmasını ve ekonomimizin  iyiye gitmesine vesile olmasını diliyoruz, dedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya,   kendisini ve arkadaşlarının şahit olduğu  bazı olayları şöyle aktardı; Duvara yazan biri “yağ var, un var, şeker var, usta yok, ustayı bulunca düzelir, ama bizim bekleyecek gücümüz kalmadı ” ifadesini kullandı. Yanımıza gelen biri oğlunun üniversite mezunu olduğunu,  6 yıldır iş bulamadığı için artık evden çıkmaz olduğunu anlattı.  Emekli  olduğunu  söyleyen bir amca;  Erbakan hoca zamanında yapılan zamları kimsenin unutmadığını anlattı, bu sebeple  bizim  size  oy borcumuz var,  dedi.

Bazı gençler işsiz olunca evlenme konusunda da adım atamadıklarını söylediler. “Kim işsiz birine kız verir”  diyen bir genç  aslında  evlenen sayısının düşmesini   ve evlilik yaşının ilerlemesini de açıklıyordu. Çalıştığı halde geçinemediğini, borçlardan bir türlü kurtulamadığını duvara yazan insanlar ekonominin nasıl düzeleceği konusunda “iş  ehline verildiği zaman, partizanlık yapılmadığı  zaman, israf,yolsuzluk  son bulduğunda, kayıp  ve kaçaklar önlendiğinde   ekonomi kurtulur”, diye yazdılar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.