Sadece Kaşar,sucuk ve pastırma çaldılar….

Sadece Kaşar,sucuk ve pastırma çaldılar….
13.01.2020
A+
A-

Edirne’de kahvaltı sektöründe önde gelen Mola Kafe’ye geçtiğimiz gece saatlerinde giren kişi ya da kişilerce kaşar, pastırma, kavurma, sucuk gibi malzemeler çalındı.

Çevre esnaflar ise hırsızların normalde dükkanı talan etmesi gerektiği ancak yiyecek çalıp gitmesinin ilginç olduğunu da söylediler.

Hırsızların dükkanına bir ayda 2-3 kez girdiğini belirten işleme sahibi Fevzi Adıgüzel, “İki kere polisi aradım girildiğinde. Daha önceki hırsızlık olayında polisi aramadığım, müracaat etmediğimde oldu. Kendim yakalamak için mücadele ettim. Gelip, gece bekledim yakalayamadık. Biz kendimize önlem alalım ama polisimizde önlem alsın. Dükkâna geldiğimde brandanın diğer tarafı açıktı. Bende gelip dokunmadan polisi aradım.

Gıda ürünlerini çalışmışlar. Daha önceki girdiklerinde de gıda ürünlerini çalmışlar. Sucuk, kavurma, kaşar, pastırma gibi gıda ürünlerini çaldılar. Daha önceki hırsızlık olayında da gıda ürünleri çalındı. Emniyetten tam daha net bir bilgi gelmedi. Bana emniyetimiz güvenlikle ilgili kamera takmamı istediler. Maddi imkanlarım yetmediği için şu an kamera taktıramıyorum. Daha sonra tabi ki bakacağız. Biz vatandaş olarak elimizden geleni yapacağız. Emniyetimiz de sokakta bir kamera sistemi oluştursa tüm esnaf rahat edebilir”dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.