Şeker Evleri’nin Bodrum Katlarını Su bastı…

Şeker Evleri’nin Bodrum Katlarını Su bastı…
30.05.2020
A+
A-

  Babaeski İlçesi’nde Belediye alt yapı çalışmalarını tamamlamasına rağmen sorunlar İlçede bitmek bilmiyor.İlçenin Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde 8 Blok 64 dairenin yer aldığı Şeker Evleri Sitesi’nin, A, B ve C Blok’larının bodrum katlarını su bastı.

Şeker Evleri Sitesi A-Blok Yöneticisi İsa Karakaş, B-Blok Yöneticisi Rabia Güner ve C-Blok Yöneticisi Hüseyin Kara, yaptıkları ortak açıklamada, Belediye alt yapı çalışmaları tamamladıktan sonra eski su şebekesi hattının, yeni su şebekesi hattına bağlamasının ardından bodrum katlarına 1 aydır şehir şebeke suyundan su geldiklerini iddia ederek, bodrum katlarını su bastığını söylediler.

Babaeski Belediyesi’ne sorunun çözülmesi için 4 defa dilekçe verdiklerini belirten Yönetici Hüseyin Kara, maalesef yetkililerin hiçbir inceleme yapmadan, kendisine bodrum katlara gelen suyun, kaynak suyu olduğunu ve şehir şebeke suyu olmadığını söylediklerini iddia etti.

Yönetici Kara, burada yaptığı açıklamada; “Yaklaşık bir ay önce belediyemiz tarafından eski su şebekesini değiştirerek, yeni su şebekesine bağladılar. Fakat benim bunu ifade etmemin sebebi şu, yeni su şebekesini bağladıktan sonra arkadaşlara dedik ki 3-4 gün bağlanan bu boru hattının üzerini kapatmayın. Eskiyi yeniye bağladığınız zaman belki bir kaçak vardır, patlak vardır, birkaç gün böyle kalsın dememize rağmen, yeni su hattı bağlanıp, eski sudan yeni suya, su bağlanmadan üzeri örtüldü. Yeni su şebekesinin üstü daha bağlantı yapılmadan örtüldü ve yaklaşık 1 aydır biz bu mücadelemizi veriyoruz. Şeker Sitesi A-Blok, B-Blok ve C-Blok bodrumlarına yeni şebeke su hattı bağlandıktan sora sular girmiştir. Site sakinleri olarak, mağduriyetimiz söz konusudur, bu mağduriyetimizin bir an evvel belediye yetkilileri tarafından giderilmesini bizler site sakinleri olarak istiyoruz.” Dedi. Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.