Selimiye’de manevi danışmanlık

Selimiye’de manevi danışmanlık
17.02.2020
A+
A-

Edirne İl Müftülüğü’nün Selimiye Camii’nde oluşturduğu Aile Danışmanlık ve Rehberlik Bürosunun açtığı dini rehberlik danışmanlık masası yoğun ilgi görüyor. Ziyaretçilere dini rehberlik ve danışmanlık hizmeti Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri hizmet veriyor.

            Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm,Aile Danışmanlık ve Rehberlik Bürosu ile oluşturulan danışmanlık masasında sunulan hizmetleri paylaştı. Yoğun talepler doğrultusunda başlatılan hizmetlerde çok güzel geri dönüşler aldıklarını belirten Üzüm şunları söyledi:

            Edirne Müftülüğü olarak Aile Danışmanlık ve Rehberlik Büromuz var. Bu büromuzun Selimiye Camii’nde bir masasını açtık. Gelen ziyaretçilerimize dini rehberlik, danışmanlık yapılıyor. Aile ve dini konularda. İbadet konusunda. Dua konularında. Çok memnuniyet verici. Hanımefendilerin nasıl Cuma Namazı kılacaklarını anlatıyorlar. Gelen kişilerin sorularını yanıtlıyorlar. Bize hep talep vardı. Hanımefendiler nasıl Cuma Namazı kılacaklarını soruyorlardı. Bizde hem aile hem de ibadetler açısından sorulara cevap verecek şekilde burada bir büro oluşturduk. Çok güzel geri dönüşler aldık. Hem aile içi hem de dini soruları olan vatandaşlarımızı Selimiye’deki masamıza ve müftülüğümüze bekliyoruz.

            Memnuniyetle gelen vatandaşlarımıza dini yönden yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hayırlı bir hizmet ve memnuniyet verici oldu. Danışmanlığı yapan hocalarımız mutlu. Dini konularda aydınlanma ve bilgilenme isteği olan kardeşlerimiz de memnuniyetlerini ifade ediyorlar.

Diğer camilerimizde de hocalarımız da bu bilgi veriyor fakat Selimiye’de çok yoğunluk var. İnsanların hizmeti yanlarında bulması çok faydalı oluyor.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.