SP, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi

SP, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi
24.06.2020
A+
A-

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, hafta sonu yapılacak Üniversite sınavları ile ilgili açıklamada bulundu. 

27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Üniversite giriş sınavlarına katılacaklara başarılar dileyen Saadet Partisi Edirne il Başkanı Ali Demirkıran, “her gencimizin ideali Üniversite okuyup bir iş sahibi olmak, ülkesine ve milletine faydalı olmaktır. Bugün üniversite bitirmiş olmasına rağmen birçok gencimizin işsiz dolaşması, eğitimimizdeki yetersizlik ve yanlış politikalar gençlerimizi eğitimden soğutmamalı, bilakis bütün gücüyle eğitime yönelmelidirler. Zira ülkemizin her sahada yetişmiş, liyakatli ve dürüst insanlara ihtiyacı var” uyarısında bulundu.

Demirkıran, Eğitim sistemindeki kalite düşüklüğü ile Mesleki donanımın eksikliğini ise şöyle açıkladı; “Üniversitelerde verilen eğitim iş hayatından kopuk olmasından ve teknolojik gelişmelerin yeterince kullanılamamasından dolayı mesleki donanım sıkıntısı yaşanmaktadır. Günümüzde öğrencinin eline yağ değmeden makine mühendisi, öğrenci görmeden öğretmen mezun edilmekte, ayağı toprağa değmeden Ziraat Mühendisi yetiştirilmektedir. Diğer taraftan Üniversite sonrası iş bulamama kaygısından dolayı eğitime olan inanç zayıflamakta ve bu durum öğrencileri ‘boş vermişlik’ duygusuna itmektedir” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin gelecek korkusuna da vurgu yapan Ali Demirkıran, şunları kaydetti;  “Üniversite mezunlarındaki işsizlik oranları, ‘diplomalı işsizler ordusu’ öğrencileri büyük bir kaygıya sevk etmektedir. Öğrenciler, gelecekte kendilerini nasıl bir sürprizin beklediğini tahmin edememektedir. Öğrencinin 4 yıl boyunca zihnini kemiren ‘mezun olduğumda ben ne olacağım?’ sorusu, eğitim hayatının geneline etki eden bir korku yaşamasına sebep olmaktadır” diyerek eğitim politikamızın da ekonomi politikamızın da tüm sistemin gözden geçirilmesinin, her konuda ülke ve toplumumuzun çıkarları göz önünde bulundurularak acilen “Adil bir Düzen”e ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Her şeye rağmen gençlerimizin ümitlerini yitirmemelerine vurgu yapan Demirkıran, “Bu ülke bizim. Bizim bin yıllık medeniyet değerlerimiz var. Kendi değerlerimize sarılarak ülkemizin kalkınması için üzerimize düşeni yaparsak Allah’ın izni ile yine tarihteki şanlı konumumuza ulaşır;  iyide de, güzelde de, faydalıda da,  adil olmada da tüm insanlığa örnek oluruz” diyerek, öğrencilere girecekleri sınavlarda üstün başarılar elde etmeleri temennisinde bulundu. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.