Süleymanpaşa Belediye Meclisi toplandı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2019 yılı Temmuz ayı meclis toplantısını Namık Kemal Üniversitesi Senato Salonunda gerçekleştirdi.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel başkanlığında gerçekleşen toplantıda 4 gündem maddesi, 8 İmar ve Bayındırlık Komisyonu kararı, 1 Çevre ve Diğer İşler Komisyonu kararı, 1 Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı, Süleymanpaşa Belediyesi müdürlüklerinden gelen 21 gündem harici evrak ve 1 önerge görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı sonunda konuşan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, toplantının oldukça verimli geçtiğini belirterek tüm meclis üyelerine teşekkür etti. Yüksel; “Bugünkü toplantıya ait maddelerin görüşülmesi sona ermiştir. Hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Hepinizin ağzına, yüreğine sağlık. Bir sonraki meclis toplantımız ağustos ayının meclis tatil ayı olarak belirlendiği için 3 Eylül 2019 Salı günü yapılacaktır. O sürece kadar her birinize iyi tatiller diliyorum. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Sadece meclisimiz açık olmayacak. Hepinize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuşarak temmuz ayı oturumunu sonlandırdı.

Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nden Karacakılavuz’a “acil müdahale“

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi, temmuz ayı toplantısında kırsalda acil vakaya ulaşım süresinin kısaltmak ve acil sağlık hizmet kalitesi arttırmak adına önemli bir karara imza attı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Karacakılavuz Mahallesi’ne görevlendirilen ambulansın ve koşulların iyileştirilmesi yönünde görüşmeler gerçekleştiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler sonrasında konuyu meclise taşıdı.

Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde görüşülen gündem maddesinde Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi Karacakılavuz Mahallesi 9325 nolu parselde bulunan “Eski Belediye Binası”nın zemin katında yer alan ayrı girişi, 2 wc ve 3 dinlenme salonunun bulunduğu kısmın Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliğine uygun hale getirilerek ve binanın kalanından izole bir şekilde Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü’ne amacı dışında kullanılmamak şartıyla, tahsis yönetmeliğine göre her türlü mali yükümlülükler ile küçük onarım ve bakım giderlerine ilişkin harcamalar tahsis edilen idareye ait olmak kaydıyla verilmesi konusunda meclis oy birliği ile olumlu yönde karar aldı.

Yapılan açıklamada 02.03.2024 tarihine kadar alanın bedelsiz olarak ambulans hizmet alanı olacağı ve en kısa zamanda yapılacak tadilatın ardından hizmet vereceği müjdelendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.