Sürprizli yemin töreni

Sürprizli yemin töreni
10.10.2019
A+
A-

İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçen yıl mezun olan Uzunköprülü 24 yaşındaki Gülşah Doğan dün avukatlık yemini ederek cübbeyi giydi. Doğan’ın yemin töreni çocukluk arkadaşı Baro Başkanı Av. Alper Pınar ve Av. Mustafa Yavaş’ı da yemin töreninde buluşturdu. Av. Pınar ortaokulda çekilen fotoğrafı törende paylaşıp meslektaşı Av. Yavaş’a sürpriz yaptı.

Edirne Barosu dün de 458’inci, Uzunköprü İlçesi’nde 43’üncü avukatı olarak Gülşah Doğan’a ‘Aramıza hoş geldin’ dedi. Uzunköprülü Gülşah Doğan Edirne Barosu konferans salonunda düzenlenen törenle yemin ederek mesleğe ilk adımı attı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törende Baro Başkanı Av.Alper Pınar genç meslektaşı Gülşah Doğan ve ailesini kutladı. Av.Pınar konuşması sırasında meslektaşı Av. Mustafa Yavaş’a çocukken birlikte çekildikleri fotoğrafı slayt eşliğinde paylaşıp sürpriz yaptı ve şöyle dedi: “Avukat Mustafa Yavaş’ın benim için ayrı bir özelliği var. Çocukluk arkadaşım hatta onun için bugün bir sürpriz hazırladım. Bu resim Keşan Atatürk Ortaokulu’nda 1988 yılında kar kürerken çekilmiş bir resim. Çok eski bir resim. Çocukluğumuzun belli bir dönemini beraber geçirdiğimiz sonra da aynı baroda avukatlık yaptığımız bir meslektaşımın yemin töreninde beraber cübbe giydirecek olmamız benim için ayrıca onur ve mutluluk kaynağı. Arkadaşımı ve meslektaşımı ayrıca kutluyorum.”

Baro Başkanı Av. Alper Pınar eşliğinde “Hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranacağıma namusum ve vicdanım üzerine and içerim “diyerek yemin eden Doğan’a cübbesini Baro Başkanı Av. Alper Pınar ve stajını yanında yaptığı Av. Mustafa Yavaş birlikte giydirdi.

Ruhsat takdiminden sonra Doğan konuşmasında ailesine, Edirne Barosu yönetimi ve ailesine teşekkür edip törende yalnız bırakmayan tüm katılımcılarla mutluluğunu ve heyecanını paylaştı. Doğan, “Avukatlık mesleği kutsal bir meslek ve çocukluk hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Her zaman yanımda olan aileme de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Avukat Mustafa Yavaş da genç meslektaşı Gülşah Doğan’ı kutlayıp mesleğinde başarı diledi. Yemin töreni anı pozu verilmesi ve ikramla sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.