T.Ü.’de İkamet Bilgilendirme Sistemi Tanıtım Toplantısı

T.Ü.’de İkamet Bilgilendirme Sistemi Tanıtım Toplantısı

“Uluslararası Üniversite” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Trakya Üniversitesi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

65 ülkeden, 3.000’den fazlası Balkanlardan olmak üzere toplam 4.400 uluslararası öğrenciye eğitim veren Trakya Üniversitesi, İl Göç İdaresi iş birliğiyle geliştirdiği “İkamet Bilgilendirme Sistemi”nin tanıtımı ve kullanımının anlatılması amacıyla bir toplantı düzenledi.

İkamet Bilgi Sistemi’nin işleyişinin anlatıldığı toplantıda Trakya Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Türker Tüküç, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışanları Mühendis Selçuk Yazar ve Şef Ömer Şahin Sakızcıoğlu ile Edirne İl Göç İdaresi Müdürlüğünden Uzm. Selim Akça, Uzm. Gökçe Elalan birer sunum yaptı. Uluslararası öğrencilerin ikamet işlemleri ile ilgili aydınlatıcı bilgilerin verildiği toplantı soru cevap bölümü ile son buldu.

Toplantının, Trakya Üniversitesi’nin uluslararası öğrencilere verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdiğini ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için, teknolojiyi de kullanarak tüm çalışmaları hayata geçirdiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Uluslararası öğrencilerin kayıt yenileme dönemlerinde yaşanan sorunların önüne geçmek ve öğrencilerin mağdur olmasını engellemek amacıyla hayata geçirilen sistem ülkemizdeki üniversitelerde bir ilk niteliği taşıyor. Sistemin ilk versiyonunda öğrenciler, Üniversitemiz tarafından İl Göç İdaresi’ne nasıl bilgi verildiğini, kaç gün içerisinde ikametlerinin kesileceğini, normal şartlarda ikametlerinin ne zamana kadar devam edeceğini görebilecek. Sisteme entegre SMS sistemi ile öğrencilere e-posta haricinde cep telefonlarına kısa mesaj yoluyla ikamet durumları hakkında bilgilendirme yapılabilecek.

Sistemin geliştirilmesi ve birçok alanda kullanılmasını sağlama çalışmaları devam ediyor. Bu vesileyle, İl Göç İdaresi Müdürümüz Musa Aşılıoğlu ve ekibi ile birlikte Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve ekibine, ortaya koydukları çaba ve geliştirdikleri bu örnek uygulama için teşekkür ederim.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.