Tamerol’dan, Kaymakam Elmacıoğlu’na Ziyeret…

Tamerol’dan, Kaymakam Elmacıoğlu’na Ziyeret…

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Kurucu Başkanı Yusuf Vehbi Tamerol,  görevine yeni başlayan Babaeski Kaymakamı Şenol Levent Elmacıoğlu’nu ziyaret ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundu. Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarette; Babaeski’de yaklaşık 45 yıldır Serbest Harita Mühendisi olarak görev yaptığını belirten, AK Parti Babaeski İlçe Kurucu Başkanı, Harita Yüksek Mühendisi Yusuf Vehbi Tamerol,  şunları söyledi.

“Güzel İlçemiz Babaeski’de 7 Mart 1974 tarihinden beri Serbest Harita Mühendisi olarak çalışmaktayım. Nisan 1999 da emekli olmama rağmen çalışmalarıma devam etmekteyim. Biri Turkcell Genel Müdür asistanı olup, İngilizce-Almanca-Arapça bilen, diğeri ise Global Offers’de Danışman olup, İngilizce-Almanca bilen iki kızım var. 1 Ocak 2002 tarihinde kurucu İlçe Başkanı olarak yüklendiğim Ak Parti Babaeski İlçe Başkanlığı görevimi Aralıksız 9 yıl, 11 ay, 18 gün yaparak, tüzük gereği, Belediye Başkanlığına Aday olacağımdan dolayı 18 Aralık 2011’de devrettim. Aralıksız bu kadar uzun süre hizmetimden dolayı İl Kongresinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından Trakya’da sadece bana Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın resim ve teşekkürlerini içeren uzun “Hizmet Ödülü” verildi. Ayrıca Dernek Başkanı olarak, Babaeski’deki Hacı Arif Camii ile Hacı Yusuf Camii’nin yapılmasına katkıda bulundum. İhtiyaç sahibi çocukların tahsillerine gerek bizzat gerekse yönlendirme suretiyle yardımcı olmakta, onlara kalacak yer temini, malzeme temini, nakit temini konularında destek vermekteyim. Babaeski halkının istek ve ihtiyaçlarını halen sağlamaktayım. Türkiye genelinde 30 civarında tahsiline katkıda bulunduğum Üniversite öğrencisi var. 70 civarında da mezun olup, hayata atılmış Üniversite mezunu arkadaşımız var.  Bizzat tayinlerini yaptırdığım 12 kardeşimizde Türkiye’nin çeşitli yerlerinde çalışmaktadır. Bugün Sayın Kaymakamımıza yaptığım ziyarette; kendisi ile ülkemiz, bölgemiz ve memleketimiz sorunları hakkında fikir alış-verişinde bulunduk. Kendisinin bilgi, birikim ve tecrübelerinden Babaeski’mizin çok istifade edeceğini düşünüyorum. Halkımız üzerinde de son derece olumlu bir intiba bırakmış olan Kaymakamımız Babaeski’miz için büyük bir şanstır. Allah hepimizin yardımcısı olsun.”                                                                                                                                                                           

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Elmacıoğlu ise “Babaeski, Trakya’nın merkezinde olan yatırımlara açık güzel ve geleceği olan şirin bir ilçedir. Aslında bir yeri değerli kılan hangi coğrafi noktada olduğu değil, oranın sosyal ve insan yapısıdır. Onun için insan yapısının son derece medeni ve saygılı olduğu bir İlçede inşallah görevimiz süreci içerisinde buradaki güzel insanlara hep birlikte en güzel hizmetleri getirmek için çalışacağız.  Sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyaretin sonunda, Tamerol, güzel ve hayırlı hizmetlere imza atması dileği ile Kaymakam Elmacıoğlu’na Dolmakalem Takımı Hediye etti.

-Haber: Metin KARAKUŞ/Babaeski

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.