Tanrıkulu, “Büyük görev halkımızın”

Tanrıkulu, “Büyük görev halkımızın”
13.06.2020
A+
A-

1 Haziran tarihinde başlayan normalleşmeyle birlikte halkın büyük çoğunluğu sıcak havanın da etkisiyle kendisini denizlere atmaya başladı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, bundan sonraki süreçte de maske takmaya, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulmasına özen gösterilmesinin önemine vurgu yaptı. Dr. Tanrıkulu, “En büyük görev halkımızın” dedi.

        Evde kalma süreci 1 Haziran itibarı ile esnekleşti. Yaşamda başlayan normalleşmeyle birlikte halkın büyük çoğunluğu deniz kenarlarına akın etmeye başladı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, halkın bundan sonra da maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması gerektiğini anımsattı ve şunları paylaştı:     “Pandemi sürecinin ülkemizde ve Edirne’de belli bir seviyeye geldikten sonra normalleşme diye bahsedilen ve yeni kuralların yapıldığı bu dönemde en önemli husus halkımızın maske takması, el hijyenine dikkat etmesi, sosyal mesafeyi koruması ve kalabalık yerlerde işlerini çok kısa sürede halledip orayı terk etmeleridir.

        Bu arada maskeler de ciddi bir çöp haline geliyor. Bunun için bizim ve pandemi kurulunun önerdiği maskelerin evlerde ayrı bir poşette toplanarak ağzı kapatılarak maske ve eldivenleri bu poşetle birlikte çöp konteynırlarına atılması. Maske ve eldivenlerin sokağa atılmaması çok çok önemli. Yapılması gereken şey evlerde ve iş yerlerinde bir poşete biriktirilerek daha sonrasında bu poşetin ağzı sıkıca kapatılarak çöp konteynırlarına atılması gerekiyor. Bunun dışında yeni normalleşme sürecinde havuzlara ve denizlere de tabi ki 1 Haziran sonrası bir yumuşatılma oldu. Buradaki esas uyulması gereken kural deniz ve havuz kenarlarında sosyal mesafenin korunması. Havuz ve deniz içinde yüzerken insanlardan sosyal mesafeye uyarak uzak yerlerde yüzmelerin sağlanması gerekmektedir. Yeni normalleşme sürecinde bunlara dikkat etmek zorundayız.

        Özellikle deniz kıyılarında, plajlarda, havuz kenarlarında sosyal mesafemizi koruyacağız. Güneşlenirken maskelerimiz takılı olacak ve yine el hijyenlerine de dikkat edilecek. Dediğim gibi denizde veya havuzda yüzerken olabildiğince insanlardan sosyal mesafeyi kollayarak bu tür sportif aktiviteler ve eğlenceler yapılabilir. Denizde veya havuzda asla yakın temas sağlanmamalı.Edirne Belediyesi olarak çok uzun zamandır halkımıza yönelik birçok çalışma yaptık. Bu çalışmalar neticesinde de gerçekten Valilik ile beraber ortak yaptığımız çalışmalar neticesinde çok güzel sonuçlara ulaştık ama önemli olan halkımızın maske takmaya, sosyal mesafeyi korumaya ve el hijyenini sağlamaya ve ayrıca kalabalık yerlere girmemeye girmek zorunda olsa bile hızlıca o kalabalık yerden ayrılmaya özen göstermeliler.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.