Tarımda Eğitim Seferberliği

Tarımda Eğitim Seferberliği

Edirne Valisi Ekrem Canalp’in katılımıyla merkeze bağlı Menekşesofular Köyü’nde çiftçilere yönelik “Buğday Yetiştiriciliği Hastalık ve Zararları” eğitimi düzenlendi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından merkez Hasanağa, Hıdırağa, Kayapa, Korucuköy ve Küçükdöllük köylerindeki çiftçilerimiz katılımları ile Menekşesofular köyünde düzenlenen “Buğday Yetiştiriciliği Hastalık ve Zararları” eğitimi programı düzenlendi. Programa Edirne Valisi Ekrem Canalp ve İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt da katıldı.

Yapılan açıklamada “İl Müdürlüğümüz tarafından üreticilerimizin teknik bilgilerini artırmak, sahada karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak amacıyla tarımsal üretim takvimine uygun olarak, Edirne il ve ilçelerine bağlı köylerde 21 Ekim 2019 tarihinden itibaren Tarımda Eğitim Seferberliği başlatılmıştır.

Bu kapsamda 31 Ekim 2019 tarihinde Merkez İlçe Menekşesofular Köyü Köy Kahvehanesinde yapılan gece eğitim toplantısına, Hıdırağa, Hasanağa, Kayapa, Korucu ve Küçükdöllük Köyü Muhtarları ve çiftçileri de yoğun ilgi göstermiştir.

Söz konusu gece eğitim toplantısına, Sayın Valimiz Ekrem CANALP de teşrif etmiştir. Toplantı İl Müdürümüz Atilla BAYAZIT’ın yaptığı açılış konuşması ve sunumunun ardından konu uzmanlarımızca, çiftçilerimize “Buğday Yetiştiriciliği, Hastalık ve Zararlıları” konularında bilgiler verilmiştir.

Ayrıca Edirne Merkez ve İlçelerinde eğitimin başladığı 21-31 Ekim tarihleri arasında 2.411 çiftçimize 19:00-21:00 saatlerinde eğitim verilmiş olup, tarımsal üretim takvimine göre eğitimlerimiz hız kesmeden devam edecektir”denildi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.