Zahra için Sebil

Zahra için Sebil
01.11.2019
A+
A-

Edirnespor Basketbol Takımı’nın eski oyuncusu ve ULUS Pazarı’nda esnaflık yapan geçtiğimiz yıl vefat eden merhum Kemal Mazlum Zahra için, Edirne Ulus Pazarı içerisinde yaptırılan çeşme hayratının açılışı dualarla gerçekleşti. Geçtiğimiz sene evinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan ancak kurtarılamayan Zahra için dün ailesi ve yakınları da adına yaptırılan hayrat için oradaydı. Edirne Belediyesi, UPEK, ve Zahra ailesi iş birliği ile yaptırılan hayrat açılışına CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Ulus Pazarı Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu çok sayıda seveni ve arkadaşlarının katılımı ile kurdele kesimi öncesi dualar okundu. Duaların ardından kurdele kesimi ile hayratın açılışı gerçekleşti.

“PAZARA BİR İSİM BIRAKMASINI ARZU ETMİŞTİK”

UPEK başkanı Bülent Reisoğlu, “Rahmetli Kemal Mazlum Zahra arkadaşımız vefatından 7 ay önce bana çok güzel bir istekle geldi. Ben esnaf olmak istiyorum dedi. Pazarcılık, ticaret yapmak istiyorum dedi. Onun gözlerindeki ışıltıyı gördük. Esnaf Kemal’i aramıza aldık. Pazarcılığa başladı. Fakat ani vefatından dolayı üzüldük.

Pazarcılık yapmış olduğu dönemde pazardaki esnaf arkadaşlarımıza kendisini çok kısa zamanda sevdirdi. Bu yüzden pazara bir isim bırakmasını arzu etmiştik ki ailesi adına, ruhuna burada bir hayır çeşmesi yaptırmayı teklif etti. Belediye başkanlığımız, ailesi ve UPEK yönetimi olarak böyle bir organizasyonu gerçekleştirdik. Ailesi tarafından bir hayır çeşmesi açıldı. Emeği geçen herkese özellikle ailesi ve belediye başkanlığımıza teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun ruhu şad olsun”dedi

“HEM KEDERLİ HEM SEVİNÇ YAŞIYORUZ”

Kemal Mazlum Zahra babası Murat Zahra, “Öncelikle sayın belediye başkanımıza vermiş olduğu destekten dolayı ve UPEK başkanımızın vermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun onlardan bizde oğlumuzun ani vefatından dolayı inançlarımız gereği bir ölmüşün amelinin kapanmaması için herhangi bir çeşme yaptırmayı düşündük. Bu vesile ile bizde bugün UPEK pazarın da sevdiğimiz kişiler ile birlikte hayratı açmaya karar verdik. Şuan hem kederli bir şekilde sevinç yaşıyoruz”dedi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.