‘Tepemize çökecek’

‘Tepemize çökecek’
05.02.2020
A+
A-

Sabuni Mahallesi’nde ‘Yıkıldı yıkılacak’dedirten bina ile ilgili çok sayıda dilekçe ve toplanan imzalar sonuç vermedi. Her hangi bir girişimde bulunulmamasına Muhtar Aykut Yaman, “Tepemize çökecek. Can ve mal güvenliği kalmadı. Mahallelime ne diyeyim?” diyerek isyan etti.

Sabuni Mahallesi’nde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden yıkılmak üzere olan bina mahalle halkını ve esnafı huzursuz etmeye devam ediyor. “Ne yaptıysak olmadı. Halka ne diyeyim haklı. İsyan etmemek elde değil” diyen Muhtar Aykut Yaman, şöyle konuştu:

İlgili mercilere defalarca dilekçe verdik. Esnafımız mahalle sakinleri ile birlikte imza kampanyası da düzenleyip imzaları ilgili yerlere ulaştırdık. Bugüne kadar hiçbir geri dönüş alamadık. İnsaların can ve mal güvenliği kalmadı. Bu duyarsızlık, ilgisizlik mahallede oturan halkımızı, esnafımızı hakikaten çok üzüyor. Mahallemizde otel pansiyon da var. Yerli yabancı turistler gelip geçiyor hayret ve şaşkınlıkla bakıyorlar. Bu ayrıca turizm açısından da utanç verici bir görünüm. Bu duyarsızlığa son verilsin istiyoruz. En önemlisi kimsenin canı yanmadan bu soruna bir çözüm bulunsun diyoruz. Çok şey istemiyoruz.

Kimse zarar görmesin, kimsenin canı yanmasın. Evlatlarımız da buradan geçiyor. Bir can zarar görse bunun hesabını kim verecek? Yetkilileri ivedilikle göreve çağırıyoruz. Çökmek üzere sesimiz duyulsun istiyoruz. Tekrar tekrar söylüyoruz can ve mal kaybı olmasın. İnsanımız, ‘Yeter artık. Birinin canı yandığında mı harekete geçilecek?” diye soruyor. Lütfen bu soruna çözüm  bekliyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.