TGD Yönetim Kurulu Üyesi Karakuş, KGK Kırklareli İl Temsilcisi oldu…

TGD Yönetim Kurulu Üyesi Karakuş, KGK Kırklareli İl Temsilcisi oldu…
09.08.2020
A+
A-

Trakya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Metin Karakuş Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kırklareli İl Temsilciliğine atandı.

Demirören Haber Ajansı (DHA) Edirne Bölge Müdürlüğü’nde Yurt Muhabiri ve Lüleburgaz’da yayınlanan Görünüm Gazetesi’nde Babaeski Temsilcisi olarak görev yapan Gazeteci Metin Karakuş, Türkiye, Orta Asya, Kafkaslar, Balkanlar ve Ortadoğu öncelikli olmak kaydıyla, tüm ülkelerde gazetecilerin mesleki, sosyal ve kültürel değerlerini arttırıcı, kaynaşma ve dayanışmayı geliştirici önlemler alınmasını sağlamak üzere çalışmalar yapmak amacı ile kurulmuş olan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kırklareli İl Temsilciliğine atandı.Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kırklareli İl Temsilciliği Üye Tanıtım Kartı gelen ve Küresel Gazeteciler Konseyi Dergisi, “Küresel Medya” Temmuz-Aralık 2020 2.Sayısında çıkan yeni atanan İl Temsilcileri Haberlerinde yer alan Gazeteci Metin Karakuş, “Beni bu göreve layık gören Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Sekreteri Sayın Lütfü Karakaş’a ve Üyeliğimi Onaylayan Genel Başkanımız Sayın Mehmet Ali Dim’e çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu onurlu göreve layık olurum” dedi.

Metin KARAKUŞ Kimdir? 16 Mayıs 1960 tarihinde Babaeski’de doğdu, evli 1 kız babası ve 1 torun sahibidir.Gazetecilik Mesleğine 1986 yılında Hürriyet Haber Ajansı ile başlayan Metin KARAKUŞ, daha sonra (1996-2016) Anadolu Ajansı (AA), (2001-2008) yılları arası Melodi FM ve Soylu FM Radyolarında “Ülkü Tırpancı ile 90 dakika” spor programı yapımcılığı ve sunuculuğu yaptı. (2011-2013) yılları arasında ise Opr. Dr. Armağan Ayyıldız’ın İmtiyaz Sahibi olduğu Frekans Gazetesi ve Marmara Life Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. (2016-2020) Doğan Haber Ajansı (DHA) ve hala Demirören Haber Ajansı (DHA) Yurt Muhabiri olarak görev yapmaktadır.Ayrıca; Günlük yayın yapan ve tirajı 1000 adet olan Av. Mesut Sarıoğlu’nun imtiyaz sahibi olduğu Lüleburgaz Görünüm Gazetesi’nin 12 yıldır Babaeski Temsilciliğini yürütmektedir.Küresel Gazeteciler Konseyi Kırklareli İl Temsilciliğine seçilen Metin KARAKUŞ, ayni zamanda; Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, Trakya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Delegesidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.