THK’nın 2.Deri İhalesi de İptal oldu…

13.07.2019
A+
A-

Türk Hava Kurumu (THK) Edirne Şubesi’de düzenlenen, 2019 yılı Kurban Bayramında toplanacak kurban derisi ihalesi, deri müteahhitlerinin katılmaması sonucu ikinci kez iptal oldu.

THK Edirne Şubesi’nin ev sahipliğinde, Trakya Bölgesi’nde faaliyet gösteren THK Edirne, Kırklareli, Tekirdağ İl ve İlçe Şubeleri’nin, başkan ve saymanları, Deri İhale Komisyonu ve THK Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Zümbül, Komisyon Üyesi ve THK Uzunköprü Şube Başkanı Nazif Yücel, Komisyon Üyesi ve THK Edirne Şube Başkanı Av. Coşkun Molla, Komisyon Üyesi ve THK Hayrabolu Şube Başkanı Kazım Özgür ve Komisyon Üyesi ve THK Şarköy Şube Başkanı Ramazan Aydoğan nezaretinde ikinci kez toplandı. Yaklaşan Kurban Bayramı’nda toplanacak olan kurban derisi İhalesi’nin ilki açık artırma usulü ile 2 Temmuz 2019 Salı günü saat: 14.30’da, yapılmış ve deri müteahhitlerinin katılmaması sonucu 11 Temmuz 2019 Perşembe günü yine aynı saate ertelenmişti.

THK Edirne Şubesi’nde, 11 Temmuz 2019 Perşembe günü saat: 14.30’da ikinci kez yapılan deri ihalesi toplantısı, yine deri müteahhitlerinin katılmaması sonucu ikinci kez iptal oldu.

Bu konuda ki son kararı genel merkezin vereceğini belirten Deri İhale Komisyonu Başkanı Mustafa Zümbül, şunları söyledi.“THK Genel Başkanlığımızın 19 Haziran 2019 tarih ve Kurumsal Genel Müdürlüğümüzün 2268/2019 sayılı emri ile ikinci kez gerçekleştirdiğimiz Kurban Bayramı’nda toplanacak olan kurban derisi ihalesi, bir tek dahi alıcı çıkmadığından, Komisyonumuzca ihale ikinci defa iptal edilmiştir.

Türk Hava Kurumunun önemli gelir kaynaklarından biri olan, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ili ve ilçelerinin şube başkanları ile saymanlarının katıldığı ihaleye alıcı deri müteahhitleri katılmadı. Bu konuda ki son kararı artık Genel Merkezimiz verecektir. Bizler Kurumun bu geliri iyi bir şekilde değerlendirmesi için şube başkanları olarak iyi bir katılım gösterdik ama yine olmadı. Tabii hava sıcaklığı, ekonomik şartlar nedeniyle de kurban derisine müteahhitlerin yeterli ilgi göstermediğini görüyor ve üzülüyoruz. Geçen yıl da sıkıntılı bir süreç yaşamıştık.

Geçmiş yıllarda derilerimiz paylaşılamıyordu ve oldukça yüksek fiyatlarda satılıyordu. İhaleyi yapamadığımız için üzüldük. Müteahhitler birbirleriyle rekabet eder, hatta kavga ederlerdi. Onların bu mücadelesi keyif veriyordu ama bugün üzgünüz.”

Haber-Foto;Metin KARAKUŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.