Trakya’ da av camiası ve çevreciler ayakta

Trakya’ da av camiası ve çevreciler ayakta
05.09.2020
A+
A-

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırklareli Doğa Koruma ve Mili Parklar İl Müdürü Murat Deniz, açığa alındı.Kırklareli Valisi Osman Bilgin, tarafından açığa alındığı iddia edilen Murat Deniz, çalışkanlığı, dürüstlüğü ve projeleri ile bölgedeki çevre dostları ve avcıların çok değer verdikleri bir müdür olarak tanınıyordu.

Ceyhan Esen,  adında bir hayvan severin verdiği dilekçeye göre, sokağa bırakılan yaralı bir köpeğe müdahale edilmediğini ve kendisinin müdahale ettiğini, şikâyetçi olmadığını belirtmesine rağmen Müdür Murat Deniz’in açığa alındığı ileri sürüldü.Trakya Avcılık Atıcılık ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu (TRAKAF) Başkanı Çetin Karakoç konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Açığa alınan İl Müdürü Murat Deniz 4 kişilik personeliyle Trakya’da çevreyi koruma anlamında ve avcılıkla ilgili yaptığı çok başarılı çalışmalarla büyük beğeni kazanmış bir devlet memurudur. Şuçsuz yere görevden alınmıştır. Umarım bu yanlışlık düzeltilir” dedi.

Tüm Türkiye avcıları, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Müdür Murat Deniz ‘in görevine iade edilmesini isteyen Tweet yağmuruna tuttu.Bu arada Avcılık, Yaban Hayatı Koruma Konfederasyonu Başkanı Ersin Düzyol,  “Devlet, dört tane köpek kulübesi, iki torba mama ile  AB den milyonlarca euro alan, sözde bu hayvan severleri için  böyle başarılı bir bürokratı harcamamalı. Bunlar yıllarca avcılara saldırdı. Şimdide Türkiye Cumhuriyeti devletin görevlilerine saldırmaya başladı” şeklinde konuştu.  HABER;METİN KARAKUŞ-BABAESKİ

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.