TÜKD’den yerel yönetim ziyareti

TÜKD’den yerel yönetim ziyareti

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Genel Başkanı Hülya Yüksel ve ikinci Başkan Şerife Özdemir TÜKD Edirne Şubesi başta olmak üzere bir dizi ziyaret programı gerçekleştirdi. Edirne Şube Başkanı Vildan Yazıcı, “TÜKD olarak Edirne de yerel yönetimlerimizin desteği ile güzel çalışmalar yapacağımıza inancımız tamdır” dedi.

            (TÜKD) Genel Başkanı Hülya Yüksel ve ikinci Başkan Şerife Özdemir Edirne Şubesi başta olmak üzere bir dizi ziyaret ve çalışma için Edirne’deydi. Yüksel ve Özdemir’in iki günlük ziyaret programı Edirne şubesi ile başladı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, TÜKD Uzunköprü Şubesi, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’la devam eden ziyaretler kadın çalışmalarının somut örneklerinden olan kadın merkezlerine de yapıldı.

 TÜKD Edirne Şubesi Başkanı Vildan Yazıcı, TÜKD Genel Başkanı Hülya Yüksel ve ikinci Başkanı Şerife Özdemir’in ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şunları aktardı: “Genel Başkanımız Sayın Hülya Yüksel ve ikinci Başkanımız Şerife Özdemir, Edirne’mize, şubemize 2 -3 Ekim tarihinde 2 günlük ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretleri hepimizi onurlandırdı. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Yaptığımız protokol ziyaretleri ve görüşmelerle bundan sonra yapacağımız çalışmalar ivme kazanacak.

            Edirne ziyaretlerinde Sayın Valimiz Ekrem Canalp’e tüm şubelerimizde gerçekleştirmeyi planladığımız Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ile ilgili eğitim çalışmamızdan söz ettik ve güzel sözler aldık. Sayın valimize misafirperverlikleri için tekrar teşekkür ederiz. Ayrıca Edirne’de kadın çalışmalarının somut örneklerinden olan kadın merkezlerimizi de ziyaret ettik. Ardından Uzunköprü şubemizi de ziyaret ederek birlikte yapacağımız projelerimiz üzerinde konuştuk. Yeni atanan Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ve Belediye Başkanı Özlem Becan’ı da ziyaret edip derneğimizin çalışmaları hakkında bilgi verdik. TÜKD olarak Edirne’de yerel yönetimlerimizin desteği ile güzel çalışmalar yapacağımıza inancımız tamdır.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.