“Tüm kapıları çalacağız..”

“Tüm kapıları çalacağız..”
30.09.2019
A+
A-

Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Gezici Tedavi Aracı, diş hekimine gitme imkânı olmayan, şehre gelip yakınları bulunmayan vatandaşın ayağına hizmet götürmeyi sürdürüyor. Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan,”Çalınmadık kapı kalmayacak” dedi.

            Çalınmadık kapı bırakmayan Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Gezici Tedavi Aracı,  Sokakta Sağlık Var Bilim Şenliği kapsamında 35 ayrı kategoride düzenlenen etkinlik kapsamında Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ne park etti.

            Edirne Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, “Çalınmadık kapı kalmayacak” dedi ve tedavi aracının önemine ve hizmetlerine şöyle değindi:

“ÇALINMADIK KAPI KALMAYACAK”

            “Aracımız engelli vatandaşlarımızın kapılarına kadar gidiyor. Planlı hizmetler veriliyor. Hayatında diş hekime gitme imkânı olmayan, şehre gelip yakınları bulunmayan kişiler hedefleniyor. Aracımız çok hizmet verdi. Edirne’de diş hizmetinde ulaşamadığımız kapı kalmadı. Çalınmadık kapı kalmayacak. Bu araçta diş ünitesinde yapılan her şey yapılabiliyor. Hem çocuklarımız için hem yaşlılarımız için. Aracımız okul taramalarına da gidiyor.”

            Rehber Mukaddes İşgören de, engelli bakım evleri, engelli okullarında diş taraması ve diş çekimleri gerçekleştirdiklerini belirtti. Protez diş yapmayı da planladıklarını kaydeden İşgören şunları söyledi:

            “Köylerde hizmet veriyoruz. Havsa köyleri bitti. Uzunköprü bitmek üzere. Evde bakım hizmeti alan vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Köy ziyaretlerinde ilk etapta diş çekimi ve tedavi yapıyoruz. Protez diş yapım aşamaları en az 5 seanstan oluştuğu için onu henüz programa almadık. Köy turlarımız bittiğinde büyük nüfuslu köylerimize bir hafta kanalize olarak protez diş yapmayı planlıyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.