“Uygulamalı İlk Yardım Eğitimi”

“Uygulamalı İlk Yardım Eğitimi”

Edirne Valisi Ekrem CANALP’in himayelerinde AFAD ve 112 Acil Çağrı Merkezinin bulunduğu binada; Türkiye’de ilk defa hizmet vermekte olan “İlk Yardım Eğitim Merkezinde” eğitimler devam ediyor.

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Kadın, Çocuk, Yaşlı ve Engellilere yönelik hizmet vermekte olan kuruluşlarda görev yapan bakım personellerine “Uygulamalı İlk Yardım Eğitimleri” verilmeye başlandı.

Düzenlenen İlk Yardım Eğitimlerine; Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Edirne Huzurevi Müdürü Tamer TAHMAZOĞLU ve Huzurevinde görevli personeller katılım sağladı.

Kaza ve yaralanmalarda ölümlerin %50’sinin İlk 30 dakika içerisinde gerçekleştiğini belirten Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ; “Bizlere emanet edilen çocuk, kadın, yaşlı ve engellilerimize, sağlık ekipleri gelinceye kadar en kısa zamanda doğru ve hızlı müdahale edebilmek amacıyla tüm bakım personellerimiz belirli aralıklar ile bu ilk yardım eğitimlerini tamamlayacaklar.

Eğitimlere katılım sağlayan personellerimize, İlk Yardım Eğitmeni Ayten SÜNNETÇİLER’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzde görevli tüm bakım personellerimiz İlk Yardım Eğitimini tamamlayana kadar, düzenlenen eğitimler devam edecek” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.