Üzülende var sevinende…

Üzülende var sevinende…
06.10.2019
A+
A-

Edirne il genelinde okullarda 146 güvenlik, temizlik işlerinde de 500 personel alımı için başvuranlar arasında görevlendirilecek personel listesi dün ilan edildi.

İŞ KUR Edirne İl Müdürlüğü’ne asılan listelerde adı olup olmadığını öğrenmek için gelenlerden kimi üzüldü kimi sevindi. Şartları uyanlar listede ismini görüp soluğu Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bilgilendirme toplantısında aldı. Bazı kadınlar da annelere iş konusunda öncelik tanınmasını istedi.

            Edirne Milli Eğitim okul ve kurumlarında görevlendirilmek üzere Toplum Yararına Programı kapsamında güvenlik ve temizlik personeli alımı için İŞ KUR Müdürlüğü’ne müracaat edenler arasında işe alınacaklar belli oldu.

            İŞ KUR Edirne İl Müdürlüğü işe alınanların isimlerini dün sabah itibarı ile ilan etti. 16 – 20 Eylül 2019 tarihlerinde başvuru yapanlar sabırla 4 Ekim’i bekledi ve sonucu öğrenebilmek için dün sabah erken saatlerde kuruma geldi. Listelerde adını gören sevindi göremeyen üzüldü.

            Listede adını göremeyenlerden bazıları,”Büyük bir umutla başvurduk. Sabırla bekledik ama olmadı” diyerek hayal kırıklığıyla döndü. İşe giremediğini öğrenen ve ismni açıklamak istemeyen bazı kadın müracaatçılar da, “Özellikle annelere iş bulmada daha kolaylık sağlansın. Benim ismim de fotoğrafım da lazım değil. İşsiz annelerin sesi olmak istiyorum. Bazı anneler çok mağdur. Evladına bir şey alamamak ne kadar zor bunu yaşayan bilir. Anneleri unutmasınlar” diye yalvardı. 

            Listede adını görenlerde kura çekimi, bilgilendirme ve eğitim toplantısı için Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde buluştu. İstenen belgeleri de not alıp işe alındığını öğrenenler rahat bir nefes aldı ve “Ümitliydik. Umut dünyası. İşsizlik çok. Çalışmaya ihtiyacımız var. Yüzümüz güldü. 9 ay ama olsun. Biz bu projelerin 9 ay değil sürekli olmasını istiyoruz” diyerek hem sevinçlerini hem taleplerini paylaştı. İsimleri ilan edilenler 7 Ekim 2019 Pazartesi günü iş başı yapacak ve 30 Haziran 2020 Tarihine  kadar çalışacak.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.