Vali Canalp, “1 Mayıs Büyük Anlam İfade Ediyor”

Vali Canalp, “1 Mayıs Büyük Anlam İfade Ediyor”
30.04.2020
A+
A-

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak, “1 Mayıs büyük anlam ifade ediyor”dedi.

Vali Canalp, “Her geçen gün gelişmekte olan ülkemizin büyümesi, ilerlemesi ve hedeflerine ulaşmasında, emek ve alın terleriyle katkıda bulunan işçi ve emekçi kardeşlerimizin, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutluyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, daha iyi bir gelecek için ter akıtan, sosyal ve ekonomik gelişmemizin temel gücü olan işçi ve emekçilerimize bir vefa günü olarak kutlanmaktadır.   Bizler, millet olarak işçinin, emekçinin hakkını alnının teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültüre sahibiz. Bu bakımdan devletimizin emek ve dayanışmaya verdiği değere bağlı olarak özellikle son yıllarda işçilerimizin çalışma koşulları ve iş güvencesi konularında önemli iyileştirmeler yaşanmıştır. Bu kültürün, bu değerlerin gelecek nesillere taşınması adına, 1 Mayıs büyük anlam ifade etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında büyük payı olan başta işçi ve emekçiler olmak üzere bütün Milletimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” nü kutluyorum”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.